درمان فوری برای کودکان مبتلا به اوتیسم

درمان اوتیسم

تحقیقات جدید نشان داده اند که مداخله سریع، بین 18 و 30 ماهگی، باعث بهبود رفتار در کودک شده و علائم اوتیسم را در سن 6 سالگی کاهش می دهد. مداخله زودهنگام و فشرده رفتاری به عنوان یک رویکرد موثر برای بهبود کودکان مبتلا به اوتیسم شناخته شده است. اما اکثر مطالعات جامع، تنها یک سری نتایج فوری گزارش می دهد که این نتایج در طول زمان پایدار بوده و تا حد زیادی ناشناخته می باشند.

محققان نتایج طولانی مدت را برای 39 کودک 6 سال ارزیابی کردند. کودکان شرکت کننده در این تحقیق به مدت 2 سال و به طور متوسط 15 ساعت در هر هفته در مداخلات تعاملی و یا ESDM شرکت داشتند. نتایج تحت عناوین بهره هوشی (IQ)، رفتار سازشی، علائم اوتیسم، رفتار چالشی و بر اساس معاینات بالینی توسط متخصصانی که اطلاعاتی در مورد کودک نداشتند، ارزیابی می شدند.

محققان دریافتند که این یافته ها بسیار مهم هستند، زیرا پس از اتمام مداخله و کاهش ساعت درمان، کودکان مهارت های خود را از دست نمی دهند. تفاوتی در علائم اوتیسم هیچ گروهی مشاهده نشد. به هرحال پس از دو سال، گروه ESDM بهبودی را در علائم هسته اوتیسم و رفتارهای انطباقی نشان می دهند.

هر دو گروه از نظر عملکرد فکری در سن 6 سالگی، تفاوت قابل توجهی نداشتند و هر دو گروه در طول تحقیق، ساعات مداخله برابری دریافت می کردند، اما گروه ESDM در طول دوره پیگیری ساعات کمتری را دریافت می کرد.

نگارنده: سمیه محمدی

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی

روانشناس و نوروتراپیست

 

[divider]

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *