درمان فراشناختی و بیش فعالی/کم توجهی

فراشناخت

                                                                                                                                  

یکی از درمانهایی که می تواند به تسکین افسردگی و دیگر مشکلات ذهنی یا عاطفی کمک کند،درمان فراشناختی است.این نوع از درمان افراد را برای تغییر دادن آنچه که فکر می کنند ،راهنمایی و هدایت می کند.یکی از روشهای درمان فراشناختی ، به افراد  کمک میکند نحوه تفکرشان را تغییر دهند بعضی از تحقیقات اولیه نشان می دهند که درمان فراشناختی می تواند برای افراد مبتلا به  ADHD مفید باشد .

درمان فراشناختی از شما می خواهد که از افکار خاص دست برداشته و به شناخت سبک تفکرتان بپردازید .تغییر الگو یا سبک تفکر شما میتواند تاثیر گسترده ای در مورد نحوه مدیریت کردن زندگییتان داشته باشد .حتی می تواند در بدست آوردن ابزار روانی که هم انعطاف پذیرو مفید میباشد به شما کمک کند .

افراد مبتلا به  ADHD اغلب در برنامه ریزی یا انجام وظایف مشکل دارند .برای این افراد ،هدف درمان فراشناختی بهبود مهارتهای سازمانی ،برنامه ریزی و مدیریت زمان می باشد .

بیش فعالی

در یک تحقیق محققان در دانشکده پزشکی Mount Sinai   88 فرد بزرگسال مبتلا به ADHD را مورد مطالعه قرار دادند .بیشتر آنها هیچ مشکل روانی دیگری مانند استفاده از مواد مخدر که در افراد مبتلا به ADHD  بسیار رایج است را نداشتند .نیمی از داوطلبان به طور تصادفی در گروه درمان فراشناختی قرار گرفتند و بقیه هم در گروه درمان حمایتی قرار گرفتند .افراد در گروه درمان فراشناختی به یادگیری مجموعه مهارت های خاص نظیر استفاده از یک برنامه ریزی روزانه و همچنین به یادگیری مهارتهای تفکر گسترده تر که آنها را در سازماندهی و انجام پروژهای  پیچیده کمک میکرد پرداختند.

کسانیکه در گروه درمان حمایتی قرار گرفتند مشمول دریافت تشویق و تقویت رفتارهای مطلوب شدند.

در این تحقیق محققان بهبود درADHD  را کاهش 30 %  علائم تعریف کردند.

طی مقایسه به عمل آمده از هردو گروه ، حدود 42 % یعنی 19 نفر از 44 نفر در گروه درمان فراشناختی بهبودی کامل یافتند در صورتیکه کسانی که در گروه درمان حمایتی قرار گرفتند تنها 12 %درصد یعنی 5 نفر از 44 نفر به بهبودی کامل رسیدند .

کسانی که در گروه درمان فراشناختی قرار گرفتند در برنامه ریزی ، توانایی انجام یا تکمیل وظایف و دیگر اجزای مهارت عملی توجه کردن پیشرفت بیشتری از خودشان نشان دادند .این نتایج در مجله روانپزشکی امریکا منتشر شده است .

[divider]

در مرکز تخصصی آلومینا، تشخیص ، درمان با انواع  روش های دارویی و غیر دارویی مبتنی بر روش های مشاهدات تجربی انجام می پذیرد.

تماس با ما

ابوالفضل خزاعی ابوالفضل خزاعی. روانشناس بالینی. درمانگر فراشناخت درمانی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *