“درمان سوء مصرف مواد از راه افزایش انگیزه” چیست؟

اعتیاد

درمان از راه افزایش انگیزش(MET)بر پایه اصول روانشناسی انگیزش استوار است وبه منظور ایجاد تغییر انگیزشی سریع و درونی طراحی شده است.در این راهبر درمانی هیچ نوع تلاشی جهت راهنمایی و آموزش بیمار صورت نمی گیرد. بلکه از راهبردهای انگیزشی جهت بسیج کردن منابع شخصی بیمار استفاده می شود. 

درمان شناختی رفتاری شباهت هایی با رویکرد درمان از راه افزایش انگیزش دارد. درمان شناختی رفتاری(CBT)ودرمان از راه افزایش انگیزه در یک نکته مشترک هستند و آن بررسی چیزهایی است که بیمار با ادامه مصرف مواد به دست آورده یا از دست می دهد. هر دو رویکرد درمانی این نوع بررسی را در مراحل اولیه درمان انجام می دهند و از آن به عنوان راهبردی برای بالا بردن انگیزه بیمار جهت تغییر سوء مصرف مواد استفاده می کنند.

 CBTو MET از لحاظ میزان تأکید برآموزش مهارتها با همدیگر متفاوت هستند.در MET مسئولیت یافتن روش تغییر رفتار برعهده بیمار است.در این رویکرد فرض برآن است که بیمار می تواند از منابع موجود خود برای ایجاد تغییر در رفتارش استفاده کند و نیازی به آموزش ندارد.در حالی که   CBTمعتقد است یادگیری و تمرین مهارتهای مقابله ای ویژه مرتبط باسوء مصرف مواد،فرایند ترک را تقویت میکند. بنابراین،دو رویکرد از نظر تأکید بر جنبه های متفاوت فرایند تغییر می توانند مکمل هم باشند (برای نمونه METبرچرایی ترک مواد از سوی بیمار و CBT برچگونگی ترک مواد توسط بیمار تأکید می کند). به عنوان مثال،در مورد بیماری که انگیزه ضعیف ومنابع محدود برخوردار است،تأکید اولیه روی راهبردهای انگیزشی قبل از پرداختن به مهارت های مقابله ای خاص  ( MET قبل ازCBT ) مؤثرتر خواهد بود.   

 

[divider]

درمان های ترک اعتیاد توسط روش های ترکیبی فوق و توسط تیم روانپزشکان و روانشناسان متخصص ترک در کلینیک آلومینا انجام می شود.

 

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *