درمان خاص ، موثر و مفید برای کودکان طیف اوتیسم

مطالعه جدید و گزارش پدر و مادر ها نشان داد که درمان های یکپارچه سازی حسی ،عملکرد روزانه  کودکان مبتلا به اوتیسم را بهبود بخشیده است.

این روش در دانشکده جفرسون فیلادلفیا انجام شده است که نتایج ان در مجله اوتیسم و اختلالات رشدی به چاپ رسیده است.

اوتیسم

علائم اوتیسم اغلب شامل مشکل در پردازش اطلات حسی مانند : بافت ، بو ف روشنایی و حرکت می باشد که می تواند با عملکرد روزانه وی تداخل ایجاد کند و باعث میشود تا با این شرایط احساس خستگی کند و منزوی شود.

درمان یکپارچگی حسی ، به عنوان کار درمانی  با استفاده از فعالیت های بازی طراحی شده برای تغییر چگونگی واکنش انجام میشود و تحریکات مغزی،لمسی ،صدا،چشم در این فعالیت ها انجام می گردد.

به عنوان مثال برای کودکی که با غذا خوردن مشکل دارد بهتر است از لمس کردن استفاده کنید در این صورت کودک با تحریک حسی می تواند بهتر غذا بخورد.

گروه مورد آزمایش با این روش عملکرد حسی 32 نفر از کودکان دارای اختلال اوتیسم در سنین 8-4 سال بودند که گروه کنترل در هفته تحت 3 ساعت درمان با روش یکپارچه سازی قرار گرفتند، این گروه قبل و بعد از مداخله درمانی توسط والدین مورد ارزیابی قرار گرفتند .

در پایان مطالعه،تجزیه و تحلیل کودکان نشان داد که کودکانی که در گروه یکپارچه سازی حسی قرار داشتند به طور قابل توجهی در رسیدن به اهدافشان و کمک های کمتر والدین به آنها و مراقبت از خود و موقعیت های اجتماعی شان بهبود یافته بودند.

منبع:

autismspeaks

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x