دختران در سن بلوغ بخوانند : آشنایی با بلوغ

 

بلوغ.

اگر شما بین سنین 8 و 14 هستند ، شما احتمالا در سنین شروع بلوغ هستید وتغییراتی چه از لحاظ فیزیکی و چه از لحاظ روانی و احساسات ممکن است در این سن برای شما اتفاق بیفتد.

دوران بلوغ ممکن است که چند سال طول بکشد و به دنبال آن تغییرات شگفت انگیزی را در بدن خود خواهید دید.

بدن شما  سرنخی است برای اینکه شما متوجه شوید که از لحاظ فیزیکی یک فرد بالغ هستید .

برخی از این نشانه ها تغییراتی در بزرگ شدن باسن و سینه های شما است و ممکن است مادر از شما بخواهد که از لباس های زیر مخصوص زنان استفاده کنید .

رشد موها را در همه جای بدنتان خواهید دید مخصوصا در نواحی آلت تناسلی ، زیر بغل و در پاها بیشتر محسوس است که البته بهتر است بهداشت فردی را مخصوصا در ناحیه تناسلی رعایت کنید.

فعال شدن غدد عرق و داشتن تعریق مخصوصا در زیر بازوها ی شما که بهتر است از مام های ضد تعریق و خوشوب کننده بدن استفاده کنید.

در سن بلوغ ممکن است صورت شما جوش بزند ،بهتر است پوست خود را همیشه تمیز نگه داشته و اگر وجود این جوش ها شما آزرده می کند بهتر است با پزشک متخصص صحبت کنید.

از لحاظ احساسی هم بسیار تحریک پذیر میشوید و مانند یک قایقی که بر طوفان افتاده است می مانید گاهی غمگین،گاهی آرام، گاهی احسا غم وتنهایی می کنید  در واقع این دوره نوعی ورود به خودتان است که البته طبیعی است .

بیشتر در مورد خودتان ، هویتتان کنجکاو شده و درصدد پیدا کردن هویت خود هستید.

با پدرو مادرتان بحث هایی می کنید و درصدد اثبات و استدلال کارهای خود هستید و ارتباط شما با دوستانتان بیشتر خواهد بود.

منبع:

.kramesonline


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *