خواسته های زوجین

در یک زندگی مشترک، من و تویی وجود ندارد. مشکل یکی، مشکل دیگری نیز هست. مهم است که خواسته های زوجین نسبت به هم مشخص باشد. فهرستی از خواسته ها و نگرانی های مشترکتان بسازید. فهرستی به نام “ خواسته های ما” !

بنابراین هنگام تصمیم گیری به جای آنکه خواسته هایتان را مقابل هم بگذارید، تصمیم گیریتان را ساده تر کنید و با علایق مشترک تصمیم بگیرید. با این کارتان باعث خواهید شد که اختلاف بین تان کمتر شود.

خواسته های زوجین

خواسته های زوجین میتواند گاها با هم تناقض هم داشته باشد. گاهی اوقات نیز نیازی نیست که تصمیم گیری ها حتما با مشورت کامل صورت بگیرد، گاهی اوقات زوج ها تصمیم می گیرند که مسایل جزئی را از قبل تقسیم بندی کنند تا هردفعه نیاز به اتلاف وقت نباشد. مثلا تمام امور مربوط به مسایل فنی خانه به عهده مرد خانواده است. در این گونه موارد باید توجه کنید که با هردفعه گوشزد کردن مسئولیت به همسرتان، او را می رنجانید. این بار سعی کنید اگر انتقاد یا پیشنهادی در کار مربوط به او دارید از قبل به او بگویید، نه اینکه هر بار مسئولیت را به او گوشزد کنید.

عبارت “ فکر نمی کنی تو باید فلان کار را انجام می دادی؟ ” اصلا بار معنایی جالبی ندارد! و جز تضعیف روحیه طرف مقابل کار دیگری برای شما نمی کند.

اگر میبینید که همسرتان هردفعه آن مسئولیت را فراموش می کند، در موقع مناسبی با او به گفتگو بنشینید (گفتگوی اصلاحی و نه مقابله ای) و با هم یک تصمیم مشترک برای آن مسئولیت بگیرید. شاید همسرتان مهارت لازم برای آن مسئولیت را نداشته باشد و شاید اینکه هردفعه آن تصمیم را فراموش می کند، به علت مشغله زیاد باشد و یا… . مسئله را با هم بررسی کنید و برای آن به یک راه حل برسید. راه حلی که موجب حل آن مشکل شود و هردو طرف از آن رضایت داشته باشند.

[divider]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *