خواسته های زوجین

در یک زندگی مشترک، من و تویی وجود ندارد. مشکل یکی، مشکل دیگری نیز هست. مهم است که خواسته های زوجین نسبت به هم مشخص باشد. فهرستی از خواسته ها و نگرانی های مشترکتان بسازید. فهرستی به نام “ خواسته های ما” !

بنابراین هنگام تصمیم گیری به جای آنکه خواسته هایتان را مقابل هم بگذارید، تصمیم گیریتان را ساده تر کنید و با علایق مشترک تصمیم بگیرید. با این کارتان باعث خواهید شد که اختلاف بین تان کمتر شود.

خواسته های زوجین

خواسته های زوجین میتواند گاها با هم تناقض هم داشته باشد. گاهی اوقات نیز نیازی نیست که تصمیم گیری ها حتما با مشورت کامل صورت بگیرد، گاهی اوقات زوج ها تصمیم می گیرند که مسایل جزئی را از قبل تقسیم بندی کنند تا هردفعه نیاز به اتلاف وقت نباشد. مثلا تمام امور مربوط به مسایل فنی خانه به عهده مرد خانواده است. در این گونه موارد باید توجه کنید که با هردفعه گوشزد کردن مسئولیت به همسرتان، او را می رنجانید. این بار سعی کنید اگر انتقاد یا پیشنهادی در کار مربوط به او دارید از قبل به او بگویید، نه اینکه هر بار مسئولیت را به او گوشزد کنید.

عبارت “ فکر نمی کنی تو باید فلان کار را انجام می دادی؟ ” اصلا بار معنایی جالبی ندارد! و جز تضعیف روحیه طرف مقابل کار دیگری برای شما نمی کند.

اگر میبینید که همسرتان هردفعه آن مسئولیت را فراموش می کند، در موقع مناسبی با او به گفتگو بنشینید (گفتگوی اصلاحی و نه مقابله ای) و با هم یک تصمیم مشترک برای آن مسئولیت بگیرید. شاید همسرتان مهارت لازم برای آن مسئولیت را نداشته باشد و شاید اینکه هردفعه آن تصمیم را فراموش می کند، به علت مشغله زیاد باشد و یا… . مسئله را با هم بررسی کنید و برای آن به یک راه حل برسید. راه حلی که موجب حل آن مشکل شود و هردو طرف از آن رضایت داشته باشند.

[divider]

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x