خطر در کمین راننده ی خواب آلود

راننده ی خواب آلود

رانندگی در حالت خواب آلودگی بسیار خطرناک است و اصلا مهم نیست که مسافت چقدر کوتاه است و یا چند بار در مسیر  توقف دارید. افرادی که از اختلالات خواب رنج می برند، بیشتر در معرض خطر هستند چرا که نمی توانند به موقع تصمیم درستی بگیرند و تمرکز کافی ندارند، یا حتی در حالت بدتر، در حال رانندگی خوابشان ببرد. وقتی که دچار خواب آلودگی می شوید، هیچ راهی برای مبارزه و رهایی از آن وجود ندارد. اما می توانید قبل از اینکه دچار خواب آلودگی شوید، از دچار شدن به آن جلوگیری کنید – قبل از اینکه رانندگی را شروع کنید.

قبل از رانندگی حتما چرت بزنید و کمی کافئین مصرف کنید:

اگر می دانید قرار است برای مدت طولانی رانندگی کنید و زمان استراحت نخواهید داشت، قبل از شروع به رانندگی یک فنجان قهوه بنوشید و حداقل 15 دقیقه چرت بزنید. پرفسور رالف داونی، مدیر مرکز اختلالات خواب دانشگاه لوما لیندا در کالیفرنیا، می گوید: ” به این ترتیب پس از بیدار شدن، قهوه تاثیر خود را بر روی شما گذاشته و چرت 15 دقیقه ای هم مقداری انرژی اضافه به شما داده است.”

ماهیچه های خود را در حال حرکت قرار دهید:

اگر فکر می کنید برای رانندگی هوشیاری کافی را دارید و می توانید سالم به مقصد برسید، از این ترفند در جاده استفاده کنید: بیماران دکتر داونی تمایل به خوردن تخمه ی آفتابگردان در هنگام رانندگی دارند، زیرا شکستن پوسته ی آفتابگردان با دندان ها و بیرون انداختن پوسته با زبان نیاز به تلاش و تمرکز برای انجام کار می شود. دکتر داونی می گوید: وقتی ماهیچه های ما حرکت می کنند، بدن هوشیارتر می شود”  با این حال دانه های آفتابگردان مانند یک آواز با صدای بلند، جلوی خواب آلودگی را نمی گیرند.” نکته ی مهم این است که ” در حالت خواب آلودگی نباید رانندگی کنید.”

نگارنده: سمیه محمدی

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x