سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

خطر در کمین راننده ی خواب آلود

راننده ی خواب آلود

رانندگی در حالت خواب آلودگی بسیار خطرناک است و اصلا مهم نیست که مسافت چقدر کوتاه است و یا چند بار در مسیر  توقف دارید. افرادی که از اختلالات خواب رنج می برند، بیشتر در معرض خطر هستند چرا که نمی توانند به موقع تصمیم درستی بگیرند و تمرکز کافی ندارند، یا حتی در حالت بدتر، در حال رانندگی خوابشان ببرد. وقتی که دچار خواب آلودگی می شوید، هیچ راهی برای مبارزه و رهایی از آن وجود ندارد. اما می توانید قبل از اینکه دچار خواب آلودگی شوید، از دچار شدن به آن جلوگیری کنید – قبل از اینکه رانندگی را شروع کنید.

قبل از رانندگی حتما چرت بزنید و کمی کافئین مصرف کنید:

اگر می دانید قرار است برای مدت طولانی رانندگی کنید و زمان استراحت نخواهید داشت، قبل از شروع به رانندگی یک فنجان قهوه بنوشید و حداقل 15 دقیقه چرت بزنید. پرفسور رالف داونی، مدیر مرکز اختلالات خواب دانشگاه لوما لیندا در کالیفرنیا، می گوید: ” به این ترتیب پس از بیدار شدن، قهوه تاثیر خود را بر روی شما گذاشته و چرت 15 دقیقه ای هم مقداری انرژی اضافه به شما داده است.”

ماهیچه های خود را در حال حرکت قرار دهید:

اگر فکر می کنید برای رانندگی هوشیاری کافی را دارید و می توانید سالم به مقصد برسید، از این ترفند در جاده استفاده کنید: بیماران دکتر داونی تمایل به خوردن تخمه ی آفتابگردان در هنگام رانندگی دارند، زیرا شکستن پوسته ی آفتابگردان با دندان ها و بیرون انداختن پوسته با زبان نیاز به تلاش و تمرکز برای انجام کار می شود. دکتر داونی می گوید: وقتی ماهیچه های ما حرکت می کنند، بدن هوشیارتر می شود”  با این حال دانه های آفتابگردان مانند یک آواز با صدای بلند، جلوی خواب آلودگی را نمی گیرند.” نکته ی مهم این است که ” در حالت خواب آلودگی نباید رانندگی کنید.”

نگارنده: سمیه محمدی

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: