خصوصیت شخصیتی که با ابتلا به آلزایمر ارتباط دارد

اضطراب، حسادت و دمدمی بودن با افزایش خطر ابتلا به آلزایمر در زنان در ارتباط است

 

حقایقی جالب در مورد شخصیت

یک مطالعه جدید در مجله نورولوژی منتشر شده ادعا می کند که زنانی که دچار اضطراب ،حسادت و یا نوسانات خلق هستند می توانند در میان سالی در معرض ابتلا به آلزایمر شوند.
محققان می گویند زنانی که در دوران میانسالی عصبی تعریف شده و به عنوان مضطراب ، حسود و یا مودی گفته میشوند ممکن است در معرض خطر بالاتری از آلزایمر باشند.

بیماری آلزایمر در زنان نسبت به مردان با 3.2 میلیون از 5 میلیون مورد آلزایمر در ایالات متحده زنان شایع تر است.

 

اضطراب

 

محققان در دانشگاه گوتنبرگ سوئد به رهبری دکتر لوهانسون گفت اند که علت آلزایمر می تواند ژنتیکی،ضربه به سر ، مشکلات قلبی و خونی باشد.

به عنوان مثال، یک مطالعه گزارش شده توسط اخبار پزشکی در اوایل سال جاری نشان داد که نوعی ژن وجود دارد که مسئول ابتلا به آلزایمر در زنان بوده و خطر ابتلا به آن را افزایش می دهد.

با این حال توجه داشته باشید که تحقیقات بسیار کمی در مورد چگونگی ویژگی های شخصیتی خاص موجود دارد که مکن است خطر ابتلا به آلزایمر را ثابت کند.

به این ترتیب، تیم برای تعیین ارتباط بین شخصیت و آلزایمر از طریق یک مطالعه بر روی 800 زن از سن متوسط ​​46 بررسی هایی را انجام دادند.

در طول 38 سال پیگیری، زنان تست های شخصیت ( اضطراب، نوسان خلق و حسادت) وارزیابی بیرونی انها (ابراز وجود، رفتار پر انرژی و تعامل اجتماعی) و یا درونگرایی ( کمرویی ) مورد بررسی قرار گرفتند.

در طول مدت مطالعه، 19٪ از زنان به زوال عقل توسعه یافته بودند ، نتایج این مطالعه نشان داد که افرادی نمره روان آزردگی آنها بالاتر بود نسبت به افرادی نمره آنها پائین تر بود و دوره های استرس بیشتری را در طول زندگی تجربه کرده بودن دو برابر احتمال ابتلا به آلزایمر را بیشتر دارا بودند.

     “شخصیت ممکن است خطر فرد برای زوال عقل از طریق اثر آن بر رفتار، شیوه زندگی و یا واکنش به استرس تاثیر بگذارد.”

 

 

منبع:

medicalnewstoday


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *