سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

خبر جدید در مورد بی قراری کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی – کم توجهی

بیش فعالی

 

اقدامات کودکان با اختلال بیش فعالی که همراه با بی قراری هم در بعضی افراد وجود دارد اغلب منجر به اختلال در فعالیت هایشان برچسب زده میشد اما در مطالعه جدیدی که انجام داده شده نشان میدهد که بی قراری در این کودکان ممکن است برای یادگیری آنها ضروروی نیز ، باشد.

محققان از دانشگاه مرکزی فلوریدا (UCF) پیدا کرده اند که مشخصه جنبش بیش از حد در اختلال بیش فعالی – کمبود توجه (ADHD) به کودکان برای بدست آوردن اطلاعات و کارهای شناختی پیچیده کمک می کند.

 

رئیس کلینیک اموزش کودکان در دانشگاه فلوریدا میگوید: هدف از مداخلات معمولی ، کاهش بیش فعالی است این دقیقا همان چیزی است که ما باید برای این کودکان انجام دهیم.

 

در این مطالعه محققان بر روی 52 کودک با سنین 12-8 سال و بررسی بر روی حافظه کاری آنها انجام گرفت و تمامی رفتارهای آنها ضبط شد و همچنین توسط محققان مورد مشاهده قرار گرفتند.

 

در این آزمایش محققان پی بردند شرکت کنندگان با تشخیص اختلال بیش فعالی – نقص توجه با حرکات زیاد ، یادگیری شان بهتر انجام شده بود و در حین حرکت میزان هوشیاری شان بیشتر حفظ میشود.

 

حرکت کردن این کودکان با این اختلال ، سطح هوشیاری لازم برای فعالیت های شناختی را حفظ می کند.

 

منبع :

medicalnewstoday

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: