تمریناتی جهت بهبود روخوانی کودکان

تمریناتی جهت بهبود روخوانی کودکان

Word Fluency Exercises for Learning Differences

تسلط بر کلمات، اساسی ترین ضرورت روخوانی است که در کودکان با تواناییهای یادگیری متفاوت، متغییر است. چنانچه این توانایی در کودکان پرورش داده نشود و آنها نتوانند “روان خوانی” کنند، به مرور زمان از انگیزه شان برای یادگیری و روخوانی کاسته می شود. خوشبختانه، ابزار و تمریناتی جهت کمک به والدین کودکان دارای اختلال یادگیری طراحی شده است تا اعتماد به نفس و تسلط فرزند خود را بالا ببرند.

در زیر تعدادی از این تمرینات معرفی می شوند:

 تکرار کردن

یکی از بهترین و در عین حال ساده ترین برای بهبود روخوانی “تکرار کردن”  است. متنهایی را برای کودک خود انتخاب کنبد و آنها را با هم بارها و بارها بخوانید. اولین متن نباید سخت باشد. برای بالا بردن اعتماد به نفس فرزند از متنی استفاده کنید که او با موضوع آن آشنایی دارد و برایش جذاب است. سپس، آهسته آهسته به سختی متون بیفزایید و فرزند خود را به چالش بکشید.

جفت خوانی

در این تمرین متن مورد نظر را مادر و یا پدر بلند بلند می خواند و کودک او را همراهی می کند. این کار تا زمانی ادامه پیدا می کند که از توانایی کودک در تک خوانی مطمئن شوید. سپس می گذارید که او به تنهایی ادامه دهد و شما فقط گوش می کنید. هر کجا که لغت سختی بود به او در خواندنش کمک می کنید. با متون آسان شروع و سپس به متون سخت تر را اضافه کنید.

گروه خوانی 

گروه خوانی و یا خواندن تئاتر گونه یکی از موثرترین روشهای گروهی است که در آن گروهی از کودکان متنی را با هم بلند می خوانند. کودکان با شنیدن صدای یکدیگر نحوه خواندن صحیح لغات را یاد می گیرند و استرس ناشی از تک خوانی را نیز ندارند.

 

تسلط بر روخوانی نیاز به زمان و صبر دارد. با در نظر گرفتن سطح سواد کودک متون را انتخاب کرده و با آرامش تمرین کنید.

[divider]

نگارنده: شیرین قلی زاده

کلنیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

 

4.5 2 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x