سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

میگرن

 

کارشناسان می گویند، زنانی که از میگرن رنج می برند ممکن است در دوران بارداری تغییراتی را در الگوهای سردرد خود متوجه شوند.

 

به عنوان مثال، بسیاری از زنان  میگرنشان  در دوران بارداری کمتر میشود.

 

رئیس بنیاد میگرن آمریکایی، در انتشار اخبار بنیاد گفت: اگر شما از درد میگرن رنج می برید حاملگی دوران خئبی استتا از شر دردهای میگرنی خلاص شوید.

 

استاد پزشکی درمایو کلینیک دانشکده پزشکی در آریزونا دکتر دودیک بیان کرده است که : 50 تا 80 % زنان مبتلا به میرگن بعد از بارداری به علت افزایش سطح استروژن متوجه کاهش حملات میگرنی خود شده اند.

 

نویسندگان این مطالعه  گفته اند: به خصوص زنانی که میگرن مرتبط با قاعدگی دارند به احتمال زیاد به حملات ی در دوران بارداری مبتلا خواهند شد.

 

با این حال دکتر دیدوک گفته است که برخی از زنان که حتی قبل از بارداری میگرن نداشته اند ممکن است به دلیل همین تغییرات هورمونی دچار حملات میگرن شوند.

 

برخی از زنان مبتلا به میگرن ممکن است در معرض خطر عوارض بارداری باشند برای مثال، یک مطالعه نشان داد که زنان مبتلا به میگرن به احتمال بیشتری به عوارض عروق خونی، مشکلات خواب و افزایش وزن بیشتری در طول بارداری دچار خواهند شد.

خانم دکتر آرورا نورولوژیست و متخصص علوم اعصاب دانشکده پزشکی کالیفرنیا گفته است : زنان بارداری که قبل از بارداری دچار میگرن میشده اند باید تحت نظر پزشک بوده و با وی در مورد مصرف داروها در طول بارداری مشورت کنند همچنین آنها مصرف سیگارشان را کاهش داده و کلسترول و فشار خون را باید کنترل کنند.

 

شیوه زندگی مانند : تغذیه، ورزش و خواب نیز مهم هستند. بیماران نیاز به تشخیص موقعیت های استرس زا دارند و باید یاد بگیرند که چگونه با آنها مقابله کنند. بهتر است تکنیک های تمدد اعصاب و یا مراقبه را فرا گیرند و یا برای درمان میگرن از روش های غیر دارویی بیوفیدبک استفاده کنند.

 

 

منبع :

webmd.com

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست

[divider]

کلینیک فوق تخصصی مغزو اعصاب وروان آلومینا ارائه دهنده روش های غیر دارویی برای درمان میگرن در دوران بارداری

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: