تغییرات سردردمیگرنی با ….

میگرن

 

کارشناسان می گویند، زنانی که از میگرن رنج می برند ممکن است در دوران بارداری تغییراتی را در الگوهای سردرد خود متوجه شوند.

 

به عنوان مثال، بسیاری از زنان  میگرنشان  در دوران بارداری کمتر میشود.

 

رئیس بنیاد میگرن آمریکایی، در انتشار اخبار بنیاد گفت: اگر شما از درد میگرن رنج می برید حاملگی دوران خئبی استتا از شر دردهای میگرنی خلاص شوید.

 

استاد پزشکی درمایو کلینیک دانشکده پزشکی در آریزونا دکتر دودیک بیان کرده است که : 50 تا 80 % زنان مبتلا به میرگن بعد از بارداری به علت افزایش سطح استروژن متوجه کاهش حملات میگرنی خود شده اند.

 

نویسندگان این مطالعه  گفته اند: به خصوص زنانی که میگرن مرتبط با قاعدگی دارند به احتمال زیاد به حملات ی در دوران بارداری مبتلا خواهند شد.

 

با این حال دکتر دیدوک گفته است که برخی از زنان که حتی قبل از بارداری میگرن نداشته اند ممکن است به دلیل همین تغییرات هورمونی دچار حملات میگرن شوند.

 

برخی از زنان مبتلا به میگرن ممکن است در معرض خطر عوارض بارداری باشند برای مثال، یک مطالعه نشان داد که زنان مبتلا به میگرن به احتمال بیشتری به عوارض عروق خونی، مشکلات خواب و افزایش وزن بیشتری در طول بارداری دچار خواهند شد.

خانم دکتر آرورا نورولوژیست و متخصص علوم اعصاب دانشکده پزشکی کالیفرنیا گفته است : زنان بارداری که قبل از بارداری دچار میگرن میشده اند باید تحت نظر پزشک بوده و با وی در مورد مصرف داروها در طول بارداری مشورت کنند همچنین آنها مصرف سیگارشان را کاهش داده و کلسترول و فشار خون را باید کنترل کنند.

 

شیوه زندگی مانند : تغذیه، ورزش و خواب نیز مهم هستند. بیماران نیاز به تشخیص موقعیت های استرس زا دارند و باید یاد بگیرند که چگونه با آنها مقابله کنند. بهتر است تکنیک های تمدد اعصاب و یا مراقبه را فرا گیرند و یا برای درمان میگرن از روش های غیر دارویی بیوفیدبک استفاده کنند.

 

 

منبع :

webmd.com

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست

[divider]

کلینیک فوق تخصصی مغزو اعصاب وروان آلومینا ارائه دهنده روش های غیر دارویی برای درمان میگرن در دوران بارداری


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *