سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

تزریق بوتاکس برای سردرد میگرنی

سردرد میگرنی

تزریق بوتاکس برای سردرد میگرنی

تزریق بوتاکس

سلام و سلامت باشید

” دبیرستان سر کلاس ریاضی بودیم و منتظر ورود دبیر که ناگهان یکی از هم کلاسی هایم شروع کرد به جیغ زدن و سرش را محکم در دستش گرفت. دو نفر از دوستانش فوری کمک کردند و شقیقه اش را فشار می دادند. بعد از گذشت بیست دقیقه خوب شد. می گفت که یک روزدرمیان سردرد عجیبی می گیرد و نمی تواند بیش از دو ساعت درس بخواند و مصرف قرص هم فایده چندانی نداشته” 

“… سال ها گذشت تا اینکه همان هم کلاسی ام را اتفاقی دیدم و شناختم و از قضا همسایه جدیدمان می شد. از خلال صحبت هایمان متوجه شدم که برای درمان میگرن تزریق بوتاکس کرده و راضی ست.”

آیا بوتاکس برای سردرد خوب است؟

یکی از مزایای ماده بوتاکس یا همان سم بوتولینوم نوع A کمک به درمان سردرد میگرنی است. تزریق  بوتاکس برای درمان میگرن ابتدا از سوی متخصصین مغز و اعصاب و جراحان پلاستیک مطرح شد و تاکنون موفقیت آمیز بوده. این متخصصین یک سری نقاط و اعصاب ویژه را در سر که موجب شروعِ درد میگرنی می شوند شناسایی کرده و فعالیت آنها را به کمک ماده بوتاکس غیرفعال می کنند.

درمان سردرد با تزریق بوتاکس

بوتاکس برای میگرن |متخصص مغز و اعصاب یا پوست؟ 

ممکن است برای تزریق بوتاکس پیشانی یا بوتاکس دور چشم نیازی به متخصص مغز و اعصاب نداشته باشید؛ اما برای تزریق بوتاکس به منظور درمان میگرن، حتما حتما باید توسط متخصص مغز و اعصاب خوب ویزیت شوید. چرا؟


آیا همه نوع سردرد را می توان با بوتاکس درمان کرد؟ 

انواع سردرد داریم که می توانند با سردرد میگرنی اشتباه گرفته شوند. تحقیقات نشان داده که سم بوتولینوم نوع A برای درمان سردرد میگرنی، آنهم از نوع مزمن، کارساز است نه برای انواع سردردهای دیگر. 

قبل از هرگونه تزریق بوتاکس برای سردرد، باید نوع میگرن توسط پزشک متخصص مغز و اعصاب تشخیص داده شود. ممکن است علت سردرد شما چیزی باشد که نیازی به بوتاکس نباشد. برای مثال، مصرف برخی داروها در دوز بالا سبب سردردهای مزمن می شود که اگر قطع شوند سردرد هم تمام می شود.


علائم میگرن و راه های درمان| بهترین مرکز تزریق بوتاکس

انجمن بین المللی سردرد (ISH) یک سری معیارها و علایم برای تشخیص سردرد میگرنی دارد که البته متخصص مغز و اعصاب علایم را در شما بررسی می کند. برای مثال:

درد در یک طرف سر یا دو طرف؟ 

دردی که با فعالیت فیزیکی بدتر می شود 

حالت تهوع یا استفراغ

ترس از نور (فوتوفوبیا)

ترس از صدا (فونوفوبیا)

و غیره

میگرن می تواند بیش از 5 تا 20 دقیقه و کمتر از یک ساعت طول بکشد. انواع میگرن داریم. برای مثال، 

  • سردرد میگرنی اپیزودی: کمتر از 15 بار یا 15 روز در ماه 
  • سردرد میگرنی مزمن: بیش از 15 روز در ماه و طول کشیدن آن در طی حداقل سه  ماه
  • سردرد مزمن همراه با افسردگی، اضطراب، درد مزمن، اختلالات تنفسی، مشکلات  قلبی، …

 

نکته مهم 1: تزریق بوتاکس برای درمان میگرن مزمن توسط سازمان رسمی FDA به تایید رسیده نه برای درمان میگرن اپیزودی. بنابراین، ابتدا باید توسط متخصص مغز و اعصاب برای تشخیص نوع میگرن ویزیت شوید و بعد تزریق بوتاکس انجام دهید. 

 

نکته مهم 2: در تزریق بوتاکس برای درمان سردرد میگرنی، شناسایی نقاط آناتومی عصبی-عضلانی خاص و تکنیک های تزریق اهمیت زیادی دارد. بنابراین، در انتخاب پزشک و مرکز دقت کنید. 

لینک بوتاکس ارزان در مرکز برکه 

توصیه: حداقل به مدت چهار هفته، در یک دفترچه یادداشت نقاط شروع و اتمام درد را بنویسید تا تشخیص نوع میگرن و شناسایی نقاط تزریق بوتاکس (نقاطی که سردرد از آنجا شروع می شود) راحت تر باشد. 

نقاط تزریق بوتاکس

تصویرفوق انتخاب برخی نقاط تزریق بوتاکس برای درمان میگرن را نشان می دهد.

لینک بهترین مرکز تزریق بوتاکس در تهران

جامع ترین مقالات بوتاکس، مراقبت های بعد از بوتاکس و ترمیم بوتاکس

درمان سردرد میگرنی و بی خوابی در کلینیک جایروس: دکتر مصطفی امیری 

طبق تحقیقات علمی و رسمی، تزریق بوتاکس به کاهش درد میگرنی مزمن کمک می کند اما برای کاهش درد گهگاهی اثر قابل توجهی نداشته. منظور از کاهش درد “کاهش شدت، مدت زمان و دفعات” درد می باشد. 

 ثابت شده که تزریق بوتاکس در سردرد میگرنی می تواند نوع میگرن مزمن را به اپیزودی تبدیل کند. به عبارتی، شدت، مدت زمان و دفعات سردرد را کاهش می دهد. 

توصیه: انتخاب کلینیک تخصصی مغز و اعصاب و روان جایروس برای تشخیص میگرن مزمن و مرکز برکه برای تزریق بوتاکس را توصیه می کنیم. 

برای قیمت بوتاکس در مرکز تخصصی جوانسازی پوست برکه کلیک نمایید.

 

اینستاگرام مرکز برکه: berkelyzerr

وبسایت برکه: www.tehranskin.com

لینک منبع خارجی

 

 

 

 

 

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: