سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

“تای چی” ورزشی برای آرامش روح و بدن

اگر شما ورزشکار حرفه ای نیستید، همین که به باشگاه می روید و تمرینات کمی انجام میدهید، همین هم بسیار خوب است. زیراکه خیلی از فعالیت های فیزیکی نیازی به دستگاه های پیشرفته ندارند و در خانه نیز قابل انجام اند. این تمرین ها علاوه بر شادابی روح تان کمک می کند که شما همواره تعادل خود را حفظ کنید، استخوان های تان را تقویت کنید و حتی جلوی زوال حافظه تان را هم تا حد زیادی بگیرید. ورزشی که امروز قصد مرور آن را با هم داریم ” تای چی” است.

تای چی چوان

تای چی:

نام اصلی این ورزش ” تای چی چوان” است .این ورزش یک هنر رزمی چینی است که شامل هم حرکت و هم آرامش است. که این دو در اصل آرامش روح و بدن را در بر دارد. در واقع به این ورزش ” مراقبه در حرکت” نیز گفته می شود. تای چی از یکسری حرکات ظریف تشکیل شده است. که در نهایت کمک به تخلیه انرژی درونی بدن می کند. این ورزش در 5 سبک انجام می شود و در کل هدف همه این سبک ها افزایش انعطاف پذیری بدن با انجام تمرینات ساده است. تمرینات این ورزش نیز معمولا به صورت گروهی انجام می شود.

پژوهش ها نشان داده اند که این ورزش کمک به بهبود امراض قلبی می کند، هم چنین افزایش تمرکز، بهبود یادگیری، کاهش استرس  افزایش قدرت عضلات و  بهبود خواب  نیز از فواید این ورزش باستانی است.

ورزش “تای چی” هم اکنون در ایران زیر نظر فدراسیون ووشو دارای فعالیت است. و در باشگاه های شهرهای بزرگ مثل تهران، مشهد و اصفهان و .. قابل دسترسی است. ورزش تای چی به شما پیشنهاد می شود چون علاوه بر فواید زیادش، نیاز به هیچ گونه دستگاهی هم ندارد و شما با استفاده از سی دی های آموزشی و حتی بدون داشتن مربی نیز می توانید آن را آغاز کنید و در شرایط فشارزای زندگی و در کل همه وقت حتی به اندازه چند دقیقه از آن بهره مند شوید.

[divider]

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی و نوروتراپیست

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

2 نظرات
 1. سجاد گودرزی می گوید

  سلام.با تشکر از اطلاعاتی که در اختیار ما میگذارید,لطفا اگر ممکن هست ماساژ شیاتسو که یکی از راه های تمدد اعصاب هست رو اموزش بدید..

  1. مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا می گوید

   در سایت تخصصی سردرد آلومینا ماساژ شیاتسو آموزش داده شده است
   سپاس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: