تاثیر یادگیری زبان خارجی بر رشد مغز کودک

تاثیر زبان دوم بر مغز

طبق تحقیقاتی که توسط موسسه مغز و اعصاب مونترال انجام شده،  سنی که کودکان زبان دوم یاد می گیرند، تاثیر قابل توجهی بر روی ساختار مغز وی در بزرگسالی دارد. اکثر مردم جهان در طول زندگی خود یاد می گیرند تا با بیشتر از یک زبان صحبت کنند. بسیاری از آنها اگر یادگیری زبان دوم همزمان با زبان مادری انجام شود یا در اوایل کودکی آغاز شود، می توانند خیلی راحت زبان دوم را نیز صحبت کنند.

در نتیجه این تحقیق محققان دریافتند که اگر از زمان کودکی یک یا دو زبان یاد بگیرید، الگوی رشد مغز مشابه خواهد بود. اما یادگیری دیرتر زبان دوم، پس از اینکه کودک مهارت صحبت کردن با زبان اول را به دست آورده است، در واقع زبان اول تغییر در ساختار مغز ایجاد کرده است، به ویژه در قسمت قشر قدامی پایین مغز. سمت چپ قشر قدامی پایین مغز ضخیم تر و سمت راست لاغرتر می شود. قشر مغز دارای چند لایه از نورون هاست که نقش مهمی در عملکردهای شناختی، مانند تفکر، زبان، آگاهی و حافظه، دارد.

این تحقیق نشان می دهد که فرایند یادگیری زبان دوم پس از مراحل ابتدایی تولد باعث تحریک رشد عصبی و اتصالات جدید در بین سلول های عصبی می شود. نویسنده تحقیق بیان می کند مشکلی که برخی افراد در یادگیری زبان دوم در دوران بزرگسالی دارند، مربوط به سطح ساختاری مغز می شود.

دکتر دنیس کلاین، محقق در واحد علوم اعصاب شناختی مغز، می گوید: هر چه یادگیری زبان دوم در دوران کودکی دیرتر شروع شود، تغییرات بیشتری در قشر قدامی پایین مغز به وجود می آید. این نتایج دارای شواهد ساختاری است که نشان می دهند سن یادگیری زبان با ساختار مغز در ارتباط می باشد.

با استفاده از یک برنامه کامپیوتری مربوط به مغز و اعصاب، این تحقیق MRI مربوط به 66 مرد و زن دو زبانه و 22 مرد و زن یک زبانه را بررسی کرد.

منبع:

https://www.sciencedaily.com/releases/2013/08/130829124351.htm

نگارنده: سمیه محمدی

انجام خدمات گفتار درمانی در مرکز روانشناختی رستا ( آلومینا ) در کرج

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *