تاثیر ورزش کردن بر آلزایمر

آلزایمر و ورزش

فعالیت های جسمی معمولا با کاهش مشکلات قلبی در ارتباط است. اما تحقیقات نشان داده که ورزش کردن و فعالیت های جسمی بر روی عملکرد مغز نیز تاثیر می گذارد.

تحقیق انجام شده بر روی 879 فرد مسن (میانگین سنی آنها 78 سال) می باشد که در یک بررسی طولانی مدت مربوط به قلب و عروق شرکت کردند. ارزیابی های دوراه ای شامل اسکن از مغز، مجموعه ای تست های استاندارد عصبی و آزمون های شناختی می شد. ارزیابی فعالیت های جسمی نیز شامل صرف کردن وقت و انرژی بر روی فعالیت هایی مانند شنا، پیاده روی، دوچرخه سواری، باغبانی، گلف، رقص، ورزش های سبک بدون وسیله و ایروبیک.

افرادی که به طور منظم و بدون توجه به نوع ورزش مقدار زیادی انرژی صرف می کنند، دارای مغز بزرگتر یا حجم ماده خاکستری بیشتری هستند – نسبت به افرادی که فعالیت های جسمی کمتری دارند. محققان تخمین زده اند که این امر تا 50 درصد خطر بروز زوال مغز و آلزایمر را کاهش می دهد.

حدود 5.3 میلیون امریکایی – که اکثر آنها بیشتر از 65 سال سن دارند و دو سوم آنها نیز خانم هستند – مبتلا به بیماری آلزایمر هستند. برای اختلال مغزی پیش رونده درمانی که بتواند حافظه افراد را تقویت کرده و به زندگی کردن مستقل آنها کمک کند، یافت نشده است. مغز به طور چشمگیری در افراد مبتلا به آلزایمر کوچک می شود. تحقیقاتی در این زمینه در حال انجام است که آیا جلوگیری از کوچک شدن مغز می تواند به پیشگیری از بروز آلزایمر و دیگر بیماری های زوال عقل کمک کند یا خیر. داده های این تحقیق از پاسخ شرکت کننده ها در پرسشنامه ها به دست آمده است.

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *