تاثیر نوروفیدبک بر اعتیاد

نوروفیدبک و اعتیاد

مردم اغلب با الکل، مواد مخدر، مواد غذایی و یا حتی برخی خریدها اقدام به خود درمانی می کنند تا حالت عاطفی خود را تغییر دهند. درمان نوروفیدبک کمک می کند تا مسائل عاطفی حل شده و نیاز به خود درمانی برطرف شود. با نوروفیدبک فرد به ثبات روانی بیشتری می رسد و قدرت بیشتری برای غلبه به انگیزه ها و مشکلات دارد.

وابستگی شیمیایی

داروهای اعتیاد آور می توانند فعالیت مغز را به طور اساسی تغییر دهند و سیستم عصبی مرکزی را تحت تاثیر قرار می دهند. مغز با این داروها سازگاری پیدا می کند و حالت دارویی با حالت طبیعی و استراحت اشتباه گرفته می شود. زمانی که داروی کمتری به مغز برسد، به خاطر تعادل ناسازگار، مغز هوشیاری را به عنوان حالتی از استرس در نظر می گیرد. زمانی که مغز طی جلسات نوروفیدبک به یک حالت طبیعی بازمی گردد، ماده یا رفتار فرد دیگر اثر مورد نظر را ندارد.

روش درمانی نوروفیدبک می تواند مشکلات جدی مربوط به مواد مخدر را برطرف کند، اما باید یک رویکرد چند وجهی در نظر گرفته شود. نوروفیدبک نباید به عنوان یک روش مستقل در نظر گرفته شود، بلکه یک روش حمایت کننده است. در واقع نوروفیدبک معجزه نمی کند، اما در کنترل عواطف و انجام موفق کارها به شما کمک می کند.

نگارنده: سمیه محمدی

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست

[divider]

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *