بیوفیدبک، این بار در خانه!

بیوفیدبک، این بار در خانه!!

آیا با بیوفیدبک آشنا هستید؟ بیوفیدبک دستگاهی است که به شما کمک می کند که علایم  بدنی تان را روی مانیتور روبرویتان ببینید و به این ترتیب شما را از فعالیت های فیزیولوژیکی بدنتان آگاه می کند، آن گاه شرایطی فراهم می شود که شما خود بتوانید این علایم را کنترل کنید. مثلا می توانید بیاموزید که چگونه دمای بدنتان را کنترل کنید.

می توان از این تکنولوژی پیشرفته در خانه هم سود جست، اما نه برای علایم فیزیولوژیک بدن، بلکه این بار برای افکار!

” کنترل خود” روش بسیار ساده ای برای کنترل افکار است. تنها کاری که شما باید بکنید این است که طی روز افکار منفی تان را شمارش کنید. اگر این کار را چندروزی ادامه دهید، متوجه خواهید شد که از میزان افکار منفی شما به شدت کاسته شده است و احساس بهتری خواهید داشت. در واقع با این روش شما افکار منفی تان را می شناسید و سعی در کنترل آن ها دارید.

هرگاه احساس کردید فکری منفی به ذهنتان خطور کرد، یک شماره به آن بدهید. یا حتی می توانید یک کارت در جیب تان بگذارید و هرگاه که احساس کردید که فکری منفی در حال خطور به ذهنتان است، سریعا در کارت یک علامت بزنید. و در پایان روز این علامت ها را شمارش و جمع کنید.

کنترل فکر

این روش تا حدودی شبیه به مراقبه است. وقتی که در حال مراقبه هستید، به شما می آموزند که چگونه روی یک موضوع، مثلا روی تنفس خود دقیق شوید و ببینید که چگونه هوا از راه بینی وارد بدنتان می شود. در شروع ممکن است تصور کنید که این روش کار دشواری است و حواستان زیاد پرت می شود، اما به مرور یاد خواهید گرفت که چگونه روی مسئله ای مثل تنفس تمرکز کنید. در این روش هم شما در واقع به خود می آموزید که چطور روی موضوعی که برایتان نگران کننده است تمرکز کنید و آن را از بین ببرید.

البته ناگفته نماند که بهتر است که این روش با ترکیبی از فنون آرامش بخش و دیگر فنون شناخت درمانی همراه شود، تا بیشترین تاثیر گذاری را داشته باشد.

 کلینیک آلومینا، پیشگام در ارائه انواع درمان های اضطراب از جمله بیوفیدبک و شناخت درمانی

[divider]

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی،نوروتراپیست

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *