بیش فعالی/کمبود توجه چگونه بر زندگی نوجوانان تاثیر می گذارد؟

بیش فعالی در نوجوانان

 

به دلیل مشکلات حواس پرتی و عدم تمرکز، بسیاری از نوجوانان مبتلا به ADHD، به خصوص اگر دارو مصرف نکنند، در مدرسه مشکلاتی از جمله اخراج از مدرسه و کسب نمرات پایین دارند.

موضوعاتی مثل فراموش کردن تکالیف، گم کردن کتاب و دفترها، و خسته شدن های مکرر برای این نوجوانان عادی است. نوجوانان ممکن است رفتارهای تکانشی شان مثل پاسخ دادن به سوالات قبل از تمام شدن آنها، بی توجهی بیش از حد، و انجام دادن تکالیف با عجله، بی قراری و تحمل نکردن نشستن در کلاس، را نیز همچنان داشته باشند.

اغلب نوجوانان مبتلا به ADHD هنگام تمرکز بر روی یک موضوع، همزمان فکرهای مختلفی به سرشان می آید که باعث ضعف در تمرکزشان می شود. این موضوع می تواند منجر به تداخل در نوشتن تکالیف و حتی فعالیت های ورزشی شان شود. هرچه عدم توجه بیشتر ادامه پیدا کند، نمرات بد چه در درس ها و چه در فعالیت های ورزشی هم ادامه پیدا می کند، و این موضوع در درازمدت می تواند منجر به طرد از گروه های همسالان شود.

نوجوانان با ADHD در معرض خطر ریسک پذیری بالاتر و قضاوت های نادرست هستند و این موضوع خود منجر می شود که آن ها در معرض بروز حوادث بیشتر و آسیب های جدی تر باشند.

در مطالعاتی که در این خصوص انجام شده است نشان داده شده که نوجوانان با ADHD دو تا چهار برابر بیشتر احتمال دارد که تصادف کنند، همچنین آن ها بیشتر احتمال دارد که در معرض خطر سوء مصرف الکل و استقاده از دیگر مواد مخدر مثل ماری جوانا قرار بگیرند.

گرفتن درمان مناسب برای ADHD در زمان مناسب منجر به کاهش این خطرات در نوجوانی و بزرگسالی آن ها خواهد شد.

فاطمه امیری  فاطمه امیری – کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *