بهداشت مطالعه

درس خواندن هم برای خودش آداب و رسومی دارد! اگرچه که اگر قصد مرور این آداب و رسوم را داشته باشیم، ممکن است موضوع خیلی طولانی شود، اما در اینجا سعی می کنیم چند مورد از این مسایل را با هم مرور کنیم.

فنون مطالعه

لباس: هنگام مطالعه لباس های راحتی تان را به تن کنید.

زمان: هنگامی که در مکان مطالعه قرار گرفتید، به سرعت شروع به مطالعه کنید و به هیچ عنوان وقت را هدر ندهید.

برنامه ریزی برای درس: بهترین فرد برای برنامه ریزی درسی در اکثر اوقات خود فرد است! داشتن برنامه برای درس خواندن هدفمند بسیار کمک کننده خواهد بود.

مکان: از فرآیند شرطی سازی استفاده کنید! بدین صورت که هرگاه در مکان خاصی که برای مطالعه تان در نظر گرفته اید نشستید، به سرعت مطالعه را شروع کنید. صندلی خیلی راحت برای مطالعه مناسب نیست. صندلی تان نباید خیلی حالت لمیدن داشته باشد.

هوا: تنفس در هنگام مطالعه از اهمیت خاصی برخوردار است، زیراکه باعث می شود به قسمت های مختلف بدن اکسیژن به راحتی برسد. سعی کنید مکانی را انتخاب کنید که از هوای خوبی هم برخوردار باشد تا شما را سرحال نگه دارد.

محرک های محیطی: در شرایطی مطالعه کنید که محرک های محیطی حواس پرت کن، در کمترین حد ممکن موجود باشد. بیخوابی، گرسنگی هم می توانند باعث حواس پرتی شوند.

نظم و ترتیب: نظم و ترتیب مکان مطالعه نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. نظم به تمرکز حواس بیشتر کمک می کند و باعث یادگیری بهتر خواهد شد.

وضعیت بدنی: وضعیت بدنی نیز در یادگیری بهتر تاثیرگذار خواهد بود. مطالعه در حالت درازکشیده بدترین حالت مطالعه است. سعی کنید بدنتان را در حالتی قرار دهید تا نیازمند تمرکز زیاد برای حفظ آن حالت نباشید و یا اینکه در آن حالت احساس خواب آلودگی به شما دست ندهد.

[divider]

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی و نوروتراپیست

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x