بدن به استرس واکنش نشان می دهد

در کنار عوارض احساسی، استرس های مربوط به کار در طولانی مدت می توانند تاثیر شدیدی بر سلامت جسمانی داشته باشند. سر و کار داشتن با مسئولیت های شغلی به طور دائم، معمولا باعث عادات غذایی نادرست و عدم تحرک و در نهایت باعث اضافه وزن، فشار خون بالا و افزایش سطح کلسترول می گردد.

عوامل تنش زای کاری طبیعی مثل پاداش کم، محیط کاری پر تنش و ساعات کاری زیاد نیز می توانند به شروع بیماری های قلبی از جمله حمله خفیف قبلی، سرعت ببخشند.

Related image

این موضوع به طور مشخص در مورد کارگرهایی که کارهای سخت و یدی انجام می دهند، بیشتر صحت دارد. مطالعات نشان می دهد به این دلیل که این دسته از کارمندان کنترل چندانی روی محیط کاری خود ندارند، بیشتر از کارمندان عالی رتبه به بیماری قلبی-عروقی مبتلا می شوند.

سن نیز عاملی مهم در این مورد است. یک تحقیق در دانشگاه یوتا نشان داد که  وقتی سن کارگران تلاشگر بالا می رود، فشار خونشان نسبت به سطح نرمال بالاتر است.جالب است که خیلی از کارگران بالای 60 سال مورد مطالعه بیان می کردند که احساس ناراحتی و یا فشار کاری زیاد ندارند،اگرچه فشار خونشان به وضوح بالاتر بود.

استرس های کاری همچنین بارها باعث خستگی مفرط می شوند، به این معنی که فرد از لحاظ احساسی بسیار خسته و درمانده است و احساس با بدبینی و شک با دیگران رفتار می کند.

خستگی مفرط می تواند به افسردگی منجر شود که به بیان دیگر با بسیاری از مضرات سلامتی مثل بیماری های قلبی و سکته، مرض چاقی و اختلال در خورد و خوراک، دیابت و بعضی از انواع سرطان، در ارتباط است.افسردگی شدید می تواند مصونیت بدن را در برابر انواع دیگر بیماری ها کاهش دهد و حتی می تواند در مرگ زودرس دخیل باشد.

گرد آورنده و مترجم : کیانوش محسنی زاده

خدمات تخصصی بازی درمانی،موسیقی درمان
ی و نمایش درمانی خلاق در مرکز آلومینا ارائه می گردد

جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *