با عملکرد قلب آشنا شوید

قلب

قلب یکی از شگفت اورترین ارگانهای بدن است و خون حاوی اکسیژن و مواد مغذی را به تمام بدن میرساند تا بقای بدن ادامه یابد .این موتورخانه بزرگ در هر روز حدود 100 هزار بار ضربان دارد و در هر دقیقه 5 تا 6 کوارت از خون را پمپاژ میکند  که مساوی 2000گالن میباشد .

چگونه خون به دورن قلب جریان می یابد ؟

با ضربان قلب ,خون به درون رگهاب خونی جربان می یابد که به ان سیستم گردشی میگویند ورگها به عنوان لوله های ارتجاعی و عضلانی خون را به تمام بدن میرسانند .

خون علاوه بر رساندن مواد مغذی به دیگر ارگانها ,باعث دوری دی اکسید کربن از بافتها میشود

رگهای خونی شامل سه قسمت اصلی میباشند :

  • شاهرگ ها :که با ائورت آغاز میشوند و این شاهرگ از قلب خارج میشود .این رگها مسئول حمل خون محتوی مواد مغذی به دیگر ارگانهای بدن میباشند .انها به چندین شاخه تقسیم میشوند 
  • مویرگ ها :مویرگ ها همان رگ های کوچکی میباشند که شاهرگ ها را به ورید ها اتصال میدهند .
  • ورید ها : خون را دوباره به قلب بازمیگردند و میزان مواد مغذی و اکسیژن کمتری دارند .این ورید ها با نزدیک شدن به قلب کوچک تر میشوند 

طول سیستم رگهای خونی حدودهزار مایل است

قلب دقیقا کجا قرار گرفته است ؟

محل دقیق قلب زیر قفسه سینه و سمت چپ استخوان سینه و بین  شش های شما میباشد .اگر از بیرون به قلب نگاه کنید متوجه میوید که جنس ان عضلانی است و با انقباض دیواره عضلات ,خون پمپاژ میشود .در سطح قلب عروق کرونری دیده میشوند که خون سرشار از اکسیژن را به عضلات قلب میفرستند .

از داخل ,قلب یک فضای خالی با چهار محفظه میباشد و توسط دیواری عضلانی به نام سپتوم به دو قسمت چپ و راست تقسیم شده است .سپس خود قسمتهای چپ و راست هم به به دو محفظه به نام دهلیز   تقسیم میشوند  که خون را از ورید ها دریافت میکنند و دو محفظه پایینی که بطن نام دارند و خون را به داخل رگ ها جریان میدهند .

دهلیز ها و بطن ها در کنار هم کار میکنند و با انقباض خون را به خارج از قلب هدایت میکنند .


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *