با خوردن این سبزیها می توانید حافظه ویادگیری خود را افزایش دهید

نعنا

فواید نعنا و رزماری در مطالعات متعددی شرح داده شده است اما تحقیقات جدید بر روی موش ها نشان داده است که آنتی کسیدان هایی که در عصاره نعنا و رزماری وجود دارد می تواند باعث بهبود یادگیری و حافظه و به طور بالقوه کاهش شناختی وابسته به سن شوند.

پروفسور سوزان فار، از سنت لوئیس (دانشکده پزشکی دانشگاه در ایالت میسوری ) یافته های اولیه خود را در علوم اعصاب سال 2013 توسط انجمن علوم اعصاب ارائه داد.

با استفاده از عصاره های مبتنی بر آنتی اکسیدان جدید ساخته شده از نعناع و همچنین آنتی اکسیدان  مشابه از عصاره رزماری، پروفسور فار، اثرات سن بر روی زوال شناختی را با موشها مورد آزمایش قرار داد و در زمینه یادگیری و حافظه نیز عصاره رز ماری با دوز بالاتر نیز موفق بود.

علاوه بر این، دوز کمتر عصاره رزماری و همچنین ترکیب عصاره نعناع ،  باعث بهبود حافظه در دو تا از آزمون های رفتاری شده است.

این احتمالا به این معنی است که  خوردن نعنا و رزماری برای شما خوب است با این حال، آزمایش ها در یک مدل حیوانی بوده است و مشخص نشده که مصرف این سبزیجات باید به چه مقدار باشد تا بهبود حاظه و یادگیری را در بر داشته باشد.

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/268884.php


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *