این مدلی بچه ها ی بیش فعال را به غذا خوردن تشویق کنید

این مدلی بچه ها ی بیش فعال را به غذا خوردن تشویق کنید

 صبحانه خوردن

اگر کودک بیش فعال شما  اشتهای کمی دارد وخیلی کم غذا می خورد نگران نباشید ولی سعی کنید هنگام صبح از دادن غذاهای پر کالری استفاده کنید و در طول ساعات مدرسه از میان وعده هایی که سرشار از کالری است با بسته بندی های زیبا  استفاده کنید تا وی تشویق به خوردن شود زیرا کودکان و نوجوانان برای سوخت وساز ورشد بدن  به کالری وتغذیه کافی نیاز دارند.اگر تخم مرغ دوست ندارند خوب می توانید از مواد غذایی که دوست دارند استفاده کنید و در کنارش مقداری میوه هم به آنها بدهید.

تهیه اسنک

زمانی که با کاهش قند خون مواجه هستیم در کودکان ممکن است که توجه وتمرکز وهمین طور خلق آنها را تحت تاثیر قرار دهد وبهترین راه برای جلوگیری از این حالت استفاده از مخلوط ماست که سرشار از پروتئین بوده  می باشد البته می توان از میوه های مختلف در ان،اجیل و مواد غذایی که سرشار از امگا 3 است نیز در این مخلوط استفاده کرد زیرا این مواد سرشار از پروتئین وهمین طور کالری می باشد.

دادن غذاهای جالب و سرگرم کننده به کودکان

غذا با طرح های جالبکودکان و نوجوانان مبتلا به ADHD ممکن است به اندازه کافی غذا نخورند زیرا آنها به سرعت خسته میشوند . بهتر است که تنوع غذایی برای آنها زیاد باشد و غذاها را در طرح ها ورنگ های مختلف تهیه کنید تا جذابیت بیشتری برای آنها داشته باشد.

خوردن شام در فضای آرام

خوردن غذااگر فرزند شما مدام موقع شام خوردن تکان می خورد بهتر است عادات غذایی را تغییر دهید ،شرایط آرامی را درست کنید ،از نور ملایم و گذشتن موسیقی آرام بخش هنگام صرف غذا استفاده کنید ،بهتر او را در نزدیکی خود بنشانید تا کنترل بیشتری بر وی داشته باشید و در مورد کارهایی که در طول روز انجام داده است ویا اتفاقاتی که افتاده است نظرش را بخواهید و از وی دعوت به صحبت کردن کنید.

ممانعت از خوردن مواد غذایی با رنگ های افزودنی و آب میوه های مصنوعی

پفکبعضی از مواد غذایی که به رنگ های غیر طبیعی آغشته هستند مثل پفک علائم بیش فعالی را تشدید می کند بهتر از خوردن اینگونه مواد جلوگیری کرد البته در ابتدا نمی توانید قطع کنید وبرای این کار چند ماهی نیاز است تا به طور آهسته این مواد را از رژیم غذایی کودکتان حذف کنید.آب میوه های غیر طبیعی و اسیدی از جمله آب پرتغال وآب گرفوروت باعث میشود تا کودکانی که تحت درمان با دارو هستند به اندازه کافی اثر گذار نباشد و بهتر است از آب میوه های طبیعی به غیر از آب گرفوروت استفاده کنند.

 

منبع


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - این مدلی بچه ها ی بیش فعال را به غذا خوردن تشویق کنید

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

بدون نظر
  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست می گوید

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

  2. ناشناس می گوید

    امتیاز بینندگان:4 ستاره

  3. ناشناس می گوید

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: