این مدلی بچه ها ی بیش فعال را به غذا خوردن تشویق کنید

محتوای صفحه (قابل کلیک)

این مدلی بچه ها ی بیش فعال را به غذا خوردن تشویق کنید

 صبحانه خوردن

اگر کودک بیش فعال شما  اشتهای کمی دارد وخیلی کم غذا می خورد نگران نباشید ولی سعی کنید هنگام صبح از دادن غذاهای پر کالری استفاده کنید و در طول ساعات مدرسه از میان وعده هایی که سرشار از کالری است با بسته بندی های زیبا  استفاده کنید تا وی تشویق به خوردن شود زیرا کودکان و نوجوانان برای سوخت وساز ورشد بدن  به کالری وتغذیه کافی نیاز دارند.اگر تخم مرغ دوست ندارند خوب می توانید از مواد غذایی که دوست دارند استفاده کنید و در کنارش مقداری میوه هم به آنها بدهید.

تهیه اسنک

زمانی که با کاهش قند خون مواجه هستیم در کودکان ممکن است که توجه وتمرکز وهمین طور خلق آنها را تحت تاثیر قرار دهد وبهترین راه برای جلوگیری از این حالت استفاده از مخلوط ماست که سرشار از پروتئین بوده  می باشد البته می توان از میوه های مختلف در ان،اجیل و مواد غذایی که سرشار از امگا 3 است نیز در این مخلوط استفاده کرد زیرا این مواد سرشار از پروتئین وهمین طور کالری می باشد.

دادن غذاهای جالب و سرگرم کننده به کودکان

غذا با طرح های جالبکودکان و نوجوانان مبتلا به ADHD ممکن است به اندازه کافی غذا نخورند زیرا آنها به سرعت خسته میشوند . بهتر است که تنوع غذایی برای آنها زیاد باشد و غذاها را در طرح ها ورنگ های مختلف تهیه کنید تا جذابیت بیشتری برای آنها داشته باشد.

خوردن شام در فضای آرام

خوردن غذااگر فرزند شما مدام موقع شام خوردن تکان می خورد بهتر است عادات غذایی را تغییر دهید ،شرایط آرامی را درست کنید ،از نور ملایم و گذشتن موسیقی آرام بخش هنگام صرف غذا استفاده کنید ،بهتر او را در نزدیکی خود بنشانید تا کنترل بیشتری بر وی داشته باشید و در مورد کارهایی که در طول روز انجام داده است ویا اتفاقاتی که افتاده است نظرش را بخواهید و از وی دعوت به صحبت کردن کنید.

ممانعت از خوردن مواد غذایی با رنگ های افزودنی و آب میوه های مصنوعی

پفکبعضی از مواد غذایی که به رنگ های غیر طبیعی آغشته هستند مثل پفک علائم بیش فعالی را تشدید می کند بهتر از خوردن اینگونه مواد جلوگیری کرد البته در ابتدا نمی توانید قطع کنید وبرای این کار چند ماهی نیاز است تا به طور آهسته این مواد را از رژیم غذایی کودکتان حذف کنید.آب میوه های غیر طبیعی و اسیدی از جمله آب پرتغال وآب گرفوروت باعث میشود تا کودکانی که تحت درمان با دارو هستند به اندازه کافی اثر گذار نباشد و بهتر است از آب میوه های طبیعی به غیر از آب گرفوروت استفاده کنند.

 

منبع

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous

امتیاز بینندگان:4 ستاره

Anonymous

امتیاز بینندگان:5 ستاره

0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x