این رفتارهای مردان باعث آزار زنان می شود و زندگی مشترک را به خطر می اندازد!

%d8%b1%d9%81%d8%aa%d8%a7%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b3%db%8c%d8%a8-%d8%b1%d8%b3%d8%a7%d9%86-%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86

به یاد داشته باشید که مهم ترین هدف ازدواج برقراری آرامش و شادی است. بنابراین همیشه این مسئله را در نظر داشته باشید که زندگی پر از مسائل استرس زاست، پس سعی کنید خود را عوض کنید. اگر احساس ناراحتی می کنید، به دنبال علائق خود بروید تا شاد شوید. تنها چیزی که مهم است این است که شاد و خوشحال باشید. و تنها شخصی که می توانید در این دنیا تغییر دهید، خودتان هستید.

در زندگی مشترک مرد و زن باید مراقب مسئولیت های خود در قبال یکدیگر باشند. در ادامه این مقاله به برخی اشتباهات رفتاری مردان پرداخته می شود که باعث آسیب های عاطفی خانم ها و به خطر افتادن زندگی مشترک آنها می شود. این موارد را مطالعه کنید و دقت کنید کدام یک از این رفتارها در شما وجود دارد.

  • تنها گذاشتن همسرتان

یکی از راه هایی که به سرعت باعث بروز مشکل در بین زوجین می شود و خطراتی برای زندگی مشترک آنها محسوب می شود، تنها گذاشتن زن است. به این معنا که مرد ساعت های زیادی را به کار یا همراه با دوستان خود بگذراند و زمان رسیدن به خانه برای همسر و فرزندان خود وقتی نگذارد.

یکی از ناراحت کننده ترین تجربه ها برای یک زن این است که احساس کند از طرف شوهرش رها شده و رابطه اش با وی سرد شده است. خانم ها با مشغله های کاری و رسیدگی به کودکان و کارهای خانه نیاز دارند که زمانی را با شوهر خود بگذرانند. تنهایی باعث اندوه عمیقی در خانم ها می شود. زمانی که خانمی احساس کند از طرف شوهرش رها شده است، با رفتاری آسیب رسان شما را مورد حمله قرار می دهد و می تواند به صورت شفاهی به شما آسیب برساند. او در حقیقت به این روش سعی در جلب توجه مرد دارد. زمانی که وقت کمتری را به خانواده و همسر خود اختصاص دهید، فاصله عاطفی بین شما بیشتر خواهد شد.

  • نزدیک نشدن به همسرتان و داشتن رفتار مرموز

بدن زنان مانند یک سیستم به هم مربوط است و ذهن، بدن و روح آنها با یکدیگر مرتبط می باشد، بنابراین صدمه زدن به احساسات آنها بر کل سیستم بدنی آنها آسیب می رساند. زنی که از لحاظ احساسی آسیب دیده است، ممکن است دچار خستگی و سردرگمی شود. رفتار مردان در زندگی مشترک تاثیر عمیقی بر احساسات زنان می گذارد.

خانم ها علت برخی رفتارها را درک نمی کنند، رفتارهایی که شاید از نظر مردان ناخوشایند نباشند. مطمئن باشید همسرتان می داند که ممکن است مشا تحت فشار کاری باشید، اما اگر این استرس ها را فقط در رفتار خود نشان دهید و توضیح بیشتری برای همسرتان ندهید، باعث آزار او خواهید شد.

خانم ها تمایل دارند در جریان نگرانی های شما مردها باشند. زمانی که ترس ها و نگرانی های خود را با آنها در میان می کذارید، حس بهتری به عشق شما خواهند داشت. خانم ها در این شرایط شنونده های خوبی هستند. سعی کنید در مورد اتفاقات زندگی خود با همسرتان صحبت کنید.

  • همواره در تلاش برای اصلاح کردن او باشید.

همسر شما همیشه شما را به عنوان قدرت و تکیه گاه خود می بیند، حتی اگر این را بیان نکند. زمانی که مشکلی برای وی پیش می آید و از شما کمک می خواهد، از این طریق به اعتماد خود را به شما نشان می دهد. او می داند که شما می توانید امور را به دست بگیرید و همه چیز را اداره کنید.

در این شرایط بهتر است به جای حل و فصل مشکل، ابتدا به خوبی به همسر خود گوش دهید. می توانید از او بپرسید که آیا به دنبال راه حل است یا فقط یک شنونده می خواهد. گاهی باعث آرامش هر دوی شماست که احساس کنید لازم نیست تمام مشکلات را حل کنید. به علاوه زمانی که به همسرتان گوش می دهید، احساس می کند که شما او را درک کرده اید و این حس برایش خوشایند خواهد بود.

  • عذرخواهی نکردن شما باعث آزار خانم هاست.

هر ازدواج ممکن است دارای بحث و جدل هایی باشد. در این بحث ها امتناع شما مردها برای عذر خواهی کردن یکی از سریع ترین راه های خراب کردن خود و آسیب زدن به همسرتان است. درگیری مسئله خوشایندی نیست و با فروکش کردن درگیری ها شما و همسرتان به هم نزدیکتر خواهید شد. عذر خواهی کردن از همسرتان به معنای قبول شکست نیست، چرا که شما هر دو در یک تیم هستید، اما به هرحال عذر خواهی شما باعث می شود همسرتان به دنبال صلح باشد. بسیاری از مردان تصور می کنند عذرخواهی نشانه ضعف است.

  • ناامنی های او را بی اهمیت در نظر بگیرید.

%d8%b1%d9%81%d8%aa%d8%a7%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b3%db%8c%d8%a8-%d8%b1%d8%b3%d8%a7%d9%86-%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%860

اهمیت دادن و نگاه شما به دیگر خانم ها در مکان های مختلف باعث احساس ناامنی در همسرتان خواهد شد. در این شرایط لازم است به وی از جانب شما اطمینان داده شود. شوخی ها و لطیفه های شما فقط باعث می شود عدم اطمینان وی بیشتر شود. گاهی برای خانم ها لازم است که از عشق شوهرشان نسبت به خودشان مطمئن شوند. همسرتان با عشق و وفاداری شما انگیزه می گیرد.

بزرگترین نشانه وفاداری شما به همسرتان حلقه ازدواجتان می باشد. پوشیدن این حلقه به خانم ها اطمینان می دهد که شما به ازدواج و عشق خود وفادار هستید. در دست نداشتن حلقه به منزله این است که مردی سعی دارد ازدواج خود را پنهان کند.

در شرایطی که همسرتان احساس ناامنی می کند ممکن است از شما بپرسد که آیا هنوز فکر می کنید زیباست یا از شما می پرسد که واقعا دوستش دارید. در حقیقت همسرتان با این سوالات و شروع چنین مکالمه سعی می کند به شما نزدیک شود. وی به دنبال اطمینان از عشق و وفاداری شما به خودش می باشد. در این شرایط بهتر است با جملات زیبا و به روش خود به همسرتان اطمینان بدهید و ذهن او را آسوده کنید.

  • نادیده گرفتن اهمیت کارهای ساده و کوچک

گاهی برخی مسائل کوچک برای خانم ها اهمیت زیادی پیدا می کنند و گاهی لازم است در زندگی برخی از این فعالیت های ساده را برای شاد کردن همسرتان انجام دهید. به عنوان مثال با خریدن یک شاخه گل قبل از اینکه به خانه بروید به همسر خود نشان می دهید که در طول روز و در محل کار به فکر او بوده اید و برایتان مهم است. این احساس شما تاثیرعمیقی بر روی همسرتان خواهد داشت.

برخی تاریخ ها برای خانم ها بسیار اهمیت دارند، از جمله تاریخ تولدش و سالگرد ازدواجتان. فراموش کردن این تاریخ ها باعث می شود همسرتان احساس کند اهمیتی به او نمی دهید. همیشه لازم نیست هدایای گران قیمت برای خانم ها بخرید، آنچه همسرتان را بیشتر از هدایا خوشحال می کند اهمیت دادن شما به عواطف و احساسات وی می باشد.

  • صمیمیت رابطه خود را با رابطه جنسی یکی کنید.

زمانی که رابطه جنسی را با صمیمیت دو نفره خود اشتباه می گیرید، برای خانم ها مشکل ساز خواهد شد. زمانی که فقط به لذت جنسی خود اهمیت می دهید یا فقط در هنگام برقراری رابطه جنسی به همسر خود اهمیت می دهید، کاملا در اشتباه هستید. نادیده گرفتن نیازهای جنسی همسرتان اشتباه بزرگی است که آسیب زیادی به وی می رساند.

  • عصبانیت و تلخی مداوم

سکوت و درون گرایی شما باعث ترس همسرتان می شود. زنان دوست دارند در مورد مسائل صحبت کنند و مردان سکوت و بسته بودن مسائل را ترجیح می دهند. زمانی که در مورد کار، پول، روابط و هر چیز دیگری مضطرب هستید، در خود فرو می روید. این امر باعث ترس همسرتان خواهد شد.

زمانی که از صحبت کردن با همسرتان امتناع می کنید، حس خوبی نخواهد داشت. ترس به وجود آمده باعث می شود همسرتان در صدد حل مشکل برآید و سعی می کند با شما صحبت کند. او از شما می خواهد به وی اعتماد کنید.

  • مسئولیت پذیر نبودن

بهتر است مسئولیت تمام کارها و رفتارتان را به عهده بگیرید. مردها عادت دارند همسر خود را دلیل عملکرد ضعیف و مشکلات مختلف زندگی خود می دانند. بهتر است نسبت به اعمال خود احساس مالکیت کنید. همه انسان ها حق انتخاب دارند و این حق انتخاب آنها را مسئول اعمال و رفتارهای خود کرده است.

 

لینک منبع: اینجا کلیک کنید.

نگارنده: سمیه محمدی

 

ارائه خدمات زوج درمانی در تمامی شعب تهران و کرج تحت نظر متخصصان مجرب روانشناس

 گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *