اگر شریک زندگیتان دچار بحران شود، چگونه می توانید به او کمک کنید؟

کمک به همسر

فوق العاده دردناک است که ببینید شریک زندگیتان در وضعیت ناخوشایندی به سر می برد یا دچار عادت های مخرب شده است. گرچه حل این مشکل تحت کنترل شما نیست، اما می توان طوری روی وی تاثیر گذاشت که به فکر درمان خود باشد. اگر در مورد چگونگی کمک به همسر خود و تاثیر بر روی وی مطمئن نیستید، این رویکرد را در نظر داشته باشید:

  • همدردی و نشان دادن شفقت؛ اینکه به وی نشان دهید که درد او را درک می کنید و اینکه مشکل او برایتان مهم است. توضیح دهید که زمانی که او دچار آسیب دیدگی و ناراحتی مشود، شما نیز آسیب می بینید. بگویید که می خواهید او را شاد ببینید.
  • از او بخواهید که افکارش را برای شما توضیح داده و شما نیز گوش دهید؛ از همسر خود بخواهید بیشتر در مورد مشکل خود برای شما توضیح دهد. پس از اینکه احساسات خود را بیان کرد، از او بپرسید که این شرایط چگونه بهبود می یابد. اگر هر یک از نظراتش موثر به نظر می رسد، در مورد آن بیشتر بحث کنید. به عنوان مثال اگر همسر شما افسرده به نظر می رسد، سعی کنید زمان بیشتری را در کنار همسر خود و با دوستان سپری کنید. اگر فکر می کند صحبت های او منطقی به نظر نمی رسند، بگویید که تمایل او را برای بهبود همه چیز درک می کنید، اما نگرانی خود را نیز در مورد پیشنهادات او بیان کنید. به عنوان مثال مشکل آنها ماه ها طول می کشد، در حالیکه دو نفره می توانید راه حلی برای آن پیدا کنید. اگر همسر شما تمایلی به صحبت در مورد مشکل خود ندارد، ناامیدی خود را در رابطه با آن اظهار کنید و در مورد نیاز به تغییر بحث کنید. اگر تمام این صحبت کردن ها فایده ای ندارد و به بن بست ختم می شود، بنابراین به رویکرد دیگری نیاز خواهید داشت.
  • پیشنهاد برای درمان؛ پس از اینکه همسر شما متوجه حساسیت شما به مشکل خود شد، درمان را به عنوان راهی برای کمک به وی پیشنهاد دهید. اگر باز هم خودداری کردند، توضیح دهید که این پافشاری ها تاثیر منفی دارد و بر روی رابطه شما نیز اثر خواهد گذاشت. اگر مشکل به وجود آمده به شما ارتباط داشت، تاکید کنید که این یک مشکل رابطه ای است و در این صورت وی را متقاعد کنید که به زوج درمانی مراجعه کند. سپس می توانید کار را به درمانگر واگذار کنید. مطمئن باشید که بسیاری از زوجین با این ذهنیت به مشاور و زوج درمانی مراجعه می کنند که فقط همسر آنها نیاز به درمان دارد، در حالیکه پس از آن مشاور تغییراتی را به هر دو طرف توصیه می کند.

کمک به همسر 1

  • به تنهایی به دنبال درمان باشید: اگر همسر شما از مراجعه به پزشک اجتناب می کند، به تنهایی به پزشک مراجعه کنید. در این صورت می توانید با پزشک در مورد چگونگی رفتار با همسر خود و تغییر رفتار وی مشورت کنید.

صحبت با فردی که تمایلی به رسیدگی به مسائل و نگرانی ها خود ندارد، کار بسیار سختی است. بنابراین زمانی رویکرد خود را عملی کنید که تصور می کنید آماده هستید و به علاوه همسر شما نیز آمادگی پذیرش معاینات را دارد. مطمئن باشید به این طریق شادی بیشتری در رابطه خود دریافت خواهید کرد.

نگارنده: سمیه محمدی

[divider]

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *