انواع نوروفیدبک

نوروفیدبک سه بعدی (QEEG LoRETA)

نوروفیدبک 3بعدی

نوروفیدبک سه بعدی با قابلیت های گسترده ای از پیشرفت های جدید گستش می یابد. این روش تصاویر سه بعدی از مغز و ابزار جدید آموزشی ارائه می دهد. این روش برای یک پزشک خوب دستگاه جدید آموزش مغز محسوب می شود.

در این روش از یک کلاه دارای 9 حسگر استفاده می شود و به این ترتیب پزشک قادر است هر بخشی از مغز را با هم آموزش دهد ( برخلاف روش نوروفیدبک خصوصی که عموما با دو حسگر انجام می شود.).

با استفاده از پایگاه داده پژوهش های پزشکی و تصویربرداری عمیق از منبع مغز، نوروفیدبک سه بعدی می تواند مستقیما تمام شبکه های مغز را آموزش دهد. این روش کار خود را با هدف قرار دادن کل فعالیت های الکتریکی، اتصال مغز و سرعت پردازش کار خود را انجام می دهد.

این روش با قابلیت های تصویربرداری پیشرفته تری ممکن می شود. تصویربرداری بهتر به معنای نتایج بهتر می باشد. هدف گیری بهتر نیز به معنای اعتبار بیشتر می باشد. به علاوه آموزش همزمان چند قسمت به معنای کم شدن تعداد جلسات است.

برای پزشکان مشاهده دقیق وقایع کل مغز در تمام زمان ها یک مزیت محسوب می شود و با یکپارچه سازی نرم افزار تحقیق، پزشک می تواند آموزش را طرحی کرده و دنبال کند و در تمام مدت آن را به روز رسانی کند.

اجرای نوروفیدبک سه بعدی مستلزم مهارت و تجربه زیادی است و تجهیزات مورد نیاز آن نیز 20 برابر تجهیزات اصلی این فرایند است. از این رو معمولا جلسات این روش پرهزینه تر از جلسات نوروفیدبک سنتی است، اما تعداد جلسات آن نیز کمتر خواهند بود. به طور کل نوروفیدبک سه بعدی هزینه کمتری نیاز خواهد داشت.

نگارنده: سمیه محمدی

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست

[divider]

انجام روش های نوروفیدبک و بیوفیدبک درکلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x