انواع تجاوز و سوء استفاده در کودکان

 

سوء استفاده در کودکان

بسیاری از اشکال سوء استفاده و تجاوز در کودکان وجود دارد از جمله : ضربه زدن و کتک، فریاد زدن و یا سوء استفاده جنسی می باشد.

تجاوز جنسی نیز می تواند انواع مختلف داشته باشد از جمله : جسمی، جنسی، کلامی و یا عاطفی

 

سوء استفاده فیزیکی:

آزار جسمی و ضربه سخت با دست و یا یک شی مانند یک کمربند به ویژه که کبودی مشاهده شود ، تکان دادن، هل دادن، خفگی، گرفتن دردناک و لگد زدن نیز می تواند سوء استفاده فیزیکی تلقی شوند.

سوء استفاده جنسی:

بدن شما بخش خصوصی وجود شما است . برای دختران : سینه، مهبل (واژن) وقسمت پایین بدن و آلت تناسلی مرد و پایین تنه برای پسران: بخش های خصوص اندام هستند که باید پوشش مناسب داشته باشد و امکان دسترسی هر کس جز والدین و پزشک نباید باشد.

 

وقتی که یک کودک توسط یک غریبه لمس میشود ممکن است آن فرد به کودک بگوید این یک راز است و نباید به کسی بگوید اما باید به کودک گفته شود که با فرد غریبه نباید رازی داشته باشد و این مورد راز محسوب نمیشود و باید به بزرگسالان قابل اعتماد بگوید تا بتوانید به موقع به آنها کمک کنید.

 

بدن شما مال شما است و شما باید قادر باشید به دیگرانی که دوست ندارید شما را لمس و یا حتی نوازش کنند بگوئید دوست ندارید و خوشحالتان نمی کند و اگر لمس جنسی بود باید بگوئید که این کار را دوست ندارید و اجازه لمس ندهید.

 

آزار کلامی یا احساسی:

این نوع از سوء استفاده از کودکان و خشونت  علیه آنان، می تواند بدون دست زدن اتفاق بیفتد. فریاد زدن در همه مکان ها، با معانی و القاب بد نامیدن، تهدید کردن جزء این گروه محسوب میشوند.

 

آزار فیزیکی:

زمانی که بچه ها در یک خانه توسط بزرگسالان نیازهای اولیه آنها مانند غذا ، لباس تمیز و رختخواب راحت ، حمام و معاینات پزشکی مورد غفلت قرار میگیرند و بزرگسالان مواظب کودکان خود نیستند نیز در این گروه قرار دارند.

 

 

منبع :

kidshealth

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی

روانشناس و نوروتراپیست

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *