افسردگی همراه با لبخند

افسردگی همراه با لبخند

چند نفر را می شناسید که خوشحال به نظر می رسند، اما هر روز با افسردگی و اندوه آن مبارزه می کنند؟ آمار نشان داده که حدود 10 درصد مردم امریکا به افسردگی مبتلا هستند که از این میان بیشتر آنها از افسردگی دو قطبی و اسکیزوفرنی رنج می برند.

همه افراد افسردگی را به شکلی مشابه تجربه نمی کنند. برخی حتی ممکن است تشخیص ندهند که به این بیماری مبتلا هستند، به ویژه اگر کارهای روزمره خود را انجام دهند. شاید غیر ممکن به نظر برسد که کسی لبخند بزند و به کارهای روزمره خود برسد، اما به افسردگی دچار باشد.

در تحقیقات انجام شده عجیب ترین نتیجه در مورد افرادی به دست آمد که مبتلا به افسردگی همراه با لبخند بودند. خیلی از شما این اصطلاح را حتی نشنیده اید. تعریف افسردگی همراه با لبخند عبارت است از: فردی که به نظر دیگران شاد به نظر می رسد، در حالیکه از لحاظ درونی با علائم افسردگی مبارزه می کند. افسردگی همراه با لبخند معمولا تشخیص داده نشده باقی می ماند. این افراد معمولا احساسات خود را نادیده می گیرند و ممکن است نسبت به افسردگی خود آگاهی نداشته باشند یا ترجیح می دهند این علائم را پنهان کنند تا فرد ضعیف تلقی نشوند.

مشخصه لبخندهای این نوع افسردگی غم و اندوه می باشد. این لبخند و ظاهر فرد نوعی مکانیسم دفاعی محسوب می شود و تلاشی برای پنهان کردن احساسات واقعی آنهاست. اتمام یک رابطه، مشکلات کاری و نداشتن هدف مشخص برای زندگی برخی از دلایل ناراحتی و اندوه افراد می باشند. به علاوه ناراحتی به شکل یک احساس مداوم، احساس کلی در مورد اینکه چیزی درست نیست، ظاهر می شود.

دیگر علائم رایج مربوط به افسردگی عبارتند از احساس اضطراب، ترس، عصبانیت، خستگی، تحریک پذیری، ناامیدی و یاس. افرادی که مبتلا به این نوع افسردگی یا اشکال دیگر آن هستند، ممکن است دچار مشکلات خواب، عدم لذت بردن از فعالیت های لذت بخش و از دست دادن میل جنسی شوند. تجربه هرکس در این زمینه متفاوت است. فرد ممکن است یک یا چند مورد از علائم نام برده را تجربه کند.

دیدگاه دیگر در مورد افسردگی همراه با لبخند پوشیدن ماسک است. افرادی که به این نوع افسردگی مبتلا هستند، به دنیای بیرون هیچ یک از علائم خود را نشان نمی دهند. آنها اغلب یک شغل تمام وقت دارند، صاحب خانواده هستند، در ورزش شرکت می کنند و یک زندگی اجتماعی نسبتا فعال دارند. با ماسکی که پوشیده اند همه چیز عالی به نظر می رسد. با این حال در زیر ماسک از اندوه، حملات هراس، عزت نفس پایین، بی خوابی و افکار خودکشی رنج می برند.

خودکشی می تواند یک تهدید جدی برای افراد مبتلا به افسردگی همراه با لبخند باشد. افرادی که مبتلا به افسردگی کلاسیک هستند، به خودکشی فکر می کنند اما انرژی عملی کردن تصمیم خود را ندارند. با این حال کسانی که مبتلا به افسردگی همراه با لبخند هستند، توانایی و انرژی برنامه ریزی و عملی کردن برنامه خود را دارند. به همین دلیل این نوع افسردگی بسیار خطرناک تر است.

منبع:

https://www.psychologytoday.com/blog/the-guest-room/201411/smiling-depression

 نگارنده: سمیه محمدی

جهت درمان دارویی و غیردارویی افسردگی  در شعبه کرج اینجا را کلیک کنید

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

2 دیدگاه دربارهٔ «افسردگی همراه با لبخند»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *