خطر ابتلای ژنتیکی به اوتیسم، با آلودگی هوا افزایش می یابد

آلودگی هوا و افزایش خطر ابتلا به اوتیسم ژنتیکی

با توجه به تحقیقات جدید دانشکده پزشکی کک دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، به نظر می رسد کودکانی که به لحاظ ژنتیکی مستعد ابتلا به اوتیسم هستند زمانی که در معرض آلودگی هوا قرار می گیرند احتمال بیشتری وجود دارد که به این اختلال مبتلا شوند.

تحقیقات قبلی نشان داده بود که بین اوتیسم و رویارویی با آلودگی هوا و همچنین اوتیسم و جهش ژن “MET” ارتباط نزدیکی وجود دارد.
طی این تحقیق، 408 کودک 2 تا 5 ساله که در پژوهشی با عنوان “خطرات اوتیسم وابسته به ژنتیک و محیط زیست در کودکی ” شرکت داشتند، مورد بررسی قرار گرفتند. از این تعداد 252 کودک، نشانه‌های اختلال طیف اوتیسم با اوتیسم را نشان دادند.
این پژوهش نشان می‌دهد که مواجهه با آلودگی هوا و جهش ژنتیکی با افزایش خطر ابتلا به “ASD” مرتبط است.
میزان رویارویی این کودکان با آلودگی هوا بر اساس محل اقامت پیشین کودکان و مادر آنها، منابع ترافیک محلی و معیارهای کیفی هوا در منطقه تعیین شد. علاوه بر این ژنوتیپ “MET” نیز طی نمونه گیری خونی مشخص شد.
دکتر (volk) و (Campbell) محققان این پژوهش می گویند: تحقیق ما نشان داد کودکانی که در معرض هر دو مورد ژنوتیپ و آلودگی هوا قرار دارند در مقایسه با کودکانی که ساقه ی ژنتیکی ندارند و کتر در معرض هوای آلوده می باشند، بیشتر احتمال دارد به اختلال اوتیسم مبتلا شوند.

به گفته پژوهشگران برای نخستین بار است که ثابت شده است واکنش خاصی بین عامل ژنتیکی و محیطی به طور مستقل در بروز این بیماری دخیل است، (ASD)بسیار وابسته به ارث و ژنتیک است اما هنوز ریشه اصلی بروز و همچنین درمان قطعی آن نامشخص است.
نتایج این پژوهش در شماره ژاونویه 2014 مجله “Epidemology” منتشر شده است.

منبع:

psycentral

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *