افراد با اختلالات شخصیت که وارد رابطه عاشقانه میشوند چگونه اند؟

 

اختلال شخصیت

 

شما ممکن است فکر کنید افرادی که دچار مشکلات روانی هستند در احساسات ، همدلیو توانایی ارتباط برقرار کردن ناتوان باشند.

 

شما همچنین ممکن است بر این باورند که اختلالات فکری و روانی خاص جنسیتی است، تحت تاثیر قرار مردان به مراتب بیشتر از زنان است و همچنین ممکن است بر این باور باشید که مشکلات روانی بر جنسیت خاصی مخصوصا آقایان بیشتر از زنان است .

 

این درست است که در رسانه ها بیشتر مردان از نظر اختلالات روانی به تصویر کشیده شده اند و اعمال سادیستی مخصوصا قتل انجام داده اند حتی مشخصات بر جسته ای از اختلالات فکری و روانی توسط جان رونسون که به طور انحصاری در مردانی که به صورت بالینی دچار اختلال شخصیت روانی بوده اند نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

 

 

با این حال، اختلالات فکری و روانی اشکال مختلفی دارد از جمله انواع زیرآستانه که در آن مردم با نمره بالایی در آزمون شخصیت کسب می کنند.

 

کلودیا سوارد روانشناس دانشگاه لاوال در کبک کانادا یک مطالعه ای را در سال 2015 انجام داد که در این مطالعه  به سبک دلبستگی ناایمن مجرمان اشاره دارد که در شکل گیری روابط نزدیک با دیگران دچار مشکل هستند.

 

افرادی که معیار های اختلال شخصیت روانی را دارا هستند و همچنین با رفتار های مجرمانه درگیرند رفتار های مرتبط با سبک دلبستگی اجتنابی داشته و قادر به تشکیل روابط صمیمانه و نزدیک با افراد دیگر نیستند.

 

 

به عبارت دیگر، جدا شدن عاطفی و عدم همدلی دو شاخص کلیدی اختلال شخصیت روانی هستند که به سبک های دلبستگی ناسازگارانه مربوط می باشند.

 

در روابطی که یکی از طرفین دچار اختلال شخصیت و یا مشکلات روانی است یا به ازدواج ختم نمی شود و یا نمی تواند تعهد داشته باشد.رابطه این گونه افراد ممکن است در لغت و در ظاهر به صورت صمیمیت باشد بلکه در باطن جور دیگری است.

 

و به دلیل عدم همدلی و روابط عمیق صمیمانه منجر به خشونت و پرخاشگری هم بشود.

 

خلاصه :

اگر فردی که برای ازدواج در نظر گرفته اید دچار مشکلات روان می باشد بهتر است بررسی های بیشتری انجام دهید.

 

 

منبع :

psychologytoday


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

2 دیدگاه دربارهٔ «افراد با اختلالات شخصیت که وارد رابطه عاشقانه میشوند چگونه اند؟»

 1. سمانه جان بزرگی

  با سلام
  مادرم حدودا پانزده سال قادر به راه رفتن نبودن و خیلی سخت حرکت می کردن که باتشخیص دکترکه گفتن دیسک کمر و تنگی کانال دارن عمل شدن و کمرشون پیچ وپلاک شدن ، ولی بازهم نتونستن راه برن و بعد از چند سال با تشخیص های نادرست دکترها مواجه شدیم تا نهایتا پنج ماهه ک تشخیص بیماری نروپاتی دادن
  مادرم با شوک عصبی در پا مواجه میشن
  قدرت دستهاشون کمتر شده
  اصلا نمیتونن راه برن مگر با واکر و درحد چند قدم
  راه درمان چیست ؟
  اگر براتون مدارک ایمیل کنم ، میتونید کمکی بهمون بکنین؟

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   نوروپاتی دهها نوع مختلف دارد و برای تصمیم گیری درمانی معاینه و نوار عصب و شرح حال دقیق کلیدی ست.برای خانم دکتر وهابی نوبت ویزیت بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *