افراد با اختلالات شخصیت که وارد رابطه عاشقانه میشوند چگونه اند؟

 

اختلال شخصیت

 

شما ممکن است فکر کنید افرادی که دچار مشکلات روانی هستند در احساسات ، همدلیو توانایی ارتباط برقرار کردن ناتوان باشند.

 

شما همچنین ممکن است بر این باورند که اختلالات فکری و روانی خاص جنسیتی است، تحت تاثیر قرار مردان به مراتب بیشتر از زنان است و همچنین ممکن است بر این باور باشید که مشکلات روانی بر جنسیت خاصی مخصوصا آقایان بیشتر از زنان است .

 

این درست است که در رسانه ها بیشتر مردان از نظر اختلالات روانی به تصویر کشیده شده اند و اعمال سادیستی مخصوصا قتل انجام داده اند حتی مشخصات بر جسته ای از اختلالات فکری و روانی توسط جان رونسون که به طور انحصاری در مردانی که به صورت بالینی دچار اختلال شخصیت روانی بوده اند نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

 

 

با این حال، اختلالات فکری و روانی اشکال مختلفی دارد از جمله انواع زیرآستانه که در آن مردم با نمره بالایی در آزمون شخصیت کسب می کنند.

 

کلودیا سوارد روانشناس دانشگاه لاوال در کبک کانادا یک مطالعه ای را در سال 2015 انجام داد که در این مطالعه  به سبک دلبستگی ناایمن مجرمان اشاره دارد که در شکل گیری روابط نزدیک با دیگران دچار مشکل هستند.

 

افرادی که معیار های اختلال شخصیت روانی را دارا هستند و همچنین با رفتار های مجرمانه درگیرند رفتار های مرتبط با سبک دلبستگی اجتنابی داشته و قادر به تشکیل روابط صمیمانه و نزدیک با افراد دیگر نیستند.

 

 

به عبارت دیگر، جدا شدن عاطفی و عدم همدلی دو شاخص کلیدی اختلال شخصیت روانی هستند که به سبک های دلبستگی ناسازگارانه مربوط می باشند.

 

در روابطی که یکی از طرفین دچار اختلال شخصیت و یا مشکلات روانی است یا به ازدواج ختم نمی شود و یا نمی تواند تعهد داشته باشد.رابطه این گونه افراد ممکن است در لغت و در ظاهر به صورت صمیمیت باشد بلکه در باطن جور دیگری است.

 

و به دلیل عدم همدلی و روابط عمیق صمیمانه منجر به خشونت و پرخاشگری هم بشود.

 

خلاصه :

اگر فردی که برای ازدواج در نظر گرفته اید دچار مشکلات روان می باشد بهتر است بررسی های بیشتری انجام دهید.

 

 

منبع :

psychologytoday

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

2 نظرات
 1. سمانه جان بزرگی می گوید

  با سلام
  مادرم حدودا پانزده سال قادر به راه رفتن نبودن و خیلی سخت حرکت می کردن که باتشخیص دکترکه گفتن دیسک کمر و تنگی کانال دارن عمل شدن و کمرشون پیچ وپلاک شدن ، ولی بازهم نتونستن راه برن و بعد از چند سال با تشخیص های نادرست دکترها مواجه شدیم تا نهایتا پنج ماهه ک تشخیص بیماری نروپاتی دادن
  مادرم با شوک عصبی در پا مواجه میشن
  قدرت دستهاشون کمتر شده
  اصلا نمیتونن راه برن مگر با واکر و درحد چند قدم
  راه درمان چیست ؟
  اگر براتون مدارک ایمیل کنم ، میتونید کمکی بهمون بکنین؟

  1. مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا می گوید

   نوروپاتی دهها نوع مختلف دارد و برای تصمیم گیری درمانی معاینه و نوار عصب و شرح حال دقیق کلیدی ست.برای خانم دکتر وهابی نوبت ویزیت بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: