اشتباهات رایج والدین در نحوه رفتار با کودک

خطای چهارم :کودکان باید یادبگیرند که مستقل باشند 

چندین ماه طول میکشد تا کودک درک نماید که حتی اشیای خارج از حیطه دید وی ,وجود خارجی دارند به همین دلیل زمانی که والدین در حوزه دید کودک نیستند ,او مضطرب میشود و نمیداند که والدین او در همان نزدیکی هستند .بنابراین کودکان درکی از یک فرد ندارند مگر انکه دقیقا جلوی چشمان انها قرار گیرد .کودکان زمانی که دچار استرس میشوند نمیتوانند به سمت والدین خود بروند و بنابراین از دیگر مکانیز مهای موجود برای اعلام نگرانی خود استفاده میکنند .

اگر کودک برای مدت زیادی در این حالت قرار گیرد ,انرژی اش کاهش می یابد و روند رشد وی کند میشود .بنابراین استقلال برای این کودکان مفهومی تعریف نشده است .

[divider]

خطای پنجم :کودک باید در تمام شب خواب باشد 

هیچ کس و نه حتی خود بزرگسالان هم در تمام طی شب خواب نیستند و شما متوجه نمیشوید  که تا صبح چندین بار بیدار میشوید ولی حس ترس و وحشت یک نوزاد را تجربه نمیکنید .

خواباندن کودک 2

نوزادان با سرعت بسیار زیادی رشد میکنند و هزاران سیناپس در چندین ثانیه در مغز انها شکل میگیرند .چرا ما باید در روند رشد مغز دخالت کنیم ؟در واقع کودکان به یک رحم دیگر پس از تولد نیاز دارند که تا 9 و  یا 18 ماهگی از انها پشتیبانی نماید .زمانی که انها بیدار میشوند نیاز دارند که امنیت را حفظ نمایند و بدین روش رشد مغز انها به صورتی نرمال پیش خواهد رفت .

[divider]

خطای ششم :زمانی که کودک گریه نمیکند ,مشکلی ندارد 

زمانی که والدین نیاز های کودک خود را نادیده گیرند ,کودک پس از مدتی یاد میگیرد که نیاز های خود را ابراز نکند تعدادی فکر میکنند که این موضوع خیلی هم خوب است ولی در واقع نیست مگر انکه شما بخواهید کودکی ناتوان در زمینه اجتماعی و خود اگاهی و انگیزه ی اجتماعی را بار بیاورید .

کودکان

[divider]

خطای هفتم  :برنامه های اموشی رفتار با کودکان میتواند تاثیرات بلند مدت بر وضعیت سلامتی کودک را نشان دهد 

بیشتر این روش ها بر نیاز های کودکان تمرکز میکنند ولی باز هم نمیتوانند دریابند که کودک در ان لحظه دقیقا چه حسی دارد و بنابراین نمیتوانند تاثیر این رفتار ها را بر سلامتی کودک در اینده پیش بینی نمایند .

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x