اشتباهات رایج والدین در نحوه رفتار با کودک

حواباندن کودک
خواباندن کودک

والدینی که نیاز های کودک خود را نادیده میگیرند به طور ناخود اگاه رفتار نامطلوبی با وی دارند و این رفتار سلامت روانی و فیزیکی کودک در اینده را به خطر می اندازد .

تعدادی از والدین نیز فریب افسانه های قدیمی در این زمینه را میخورند و چون خود بی تجربه هستند فکر میکنند که به کار گیری این افسانه ها میتواند موثر واقع شود و الهامات خود را در این زمینه نادیده میگیرند .

کودکانی که با این روش رشد میکنند نیز در اینده به افرادی بی ثبات از نظر احساسی تبدیل میشود و برای تمام تصمیم گیری های خود به نظز یک متخصص نیاز دارند زیرا در کودکی نیاز های انها به گونه ای متناسب براورده نشده است .

در این پست به تعدادی از خطاهای رایج والدین در رفتار با کودکان  میپردازیم که میتواند اطلاعات شما را در این زمینه بیشتر نماید :

خطای اول :تنها گذاشتن کودک برای او خطرناک نیست 

کودکان پستانداران از جمله انسان نیاز دارند تا 24 ماه پس او تولد در کنار والدین خود و در ارتباط با انها باشند تا زمانی که خودشان از والدین فاصله گیرند .

توجه نمایید که در مقایسه نیاز های کودکان حیوانات با انسان ها ,نوزادان انسان بسیاری بیشتر از بقیه پستانداران به این نزدیکی فیزیکی نیاز دارند .

در تخقیقاتی مو ش ها ی نوزاد برای مدتی از مادر خود جداشدند و مشخص شد که اختلالاتی در سیستم فیزیکی انها بوجود می ایند مانند نحوه تنفس ,ضربان قلب و ترشح هورمونها .

همچنین مشخص شد که رشد موشهایی که از والدین خود جدا هستند با سرعت کمتری انجام میگیرد .ما نمیتوانیم همین ازمایش را بروی انسانها هم انجام دهیم ولی میتوانیم ببینیم که جدایی ازوالدین باعث کندی روند پیشرفت مغز میشود و کودک در مراحل زمانی مشخص به تکامل ذهنی لازم نمیرسد .

مغز انسانها به نسبت موش ها بسیار بزرگ تر است و مغز  یک نوزاد  کودک در هنگام تولد به 75 درصد تکامل نیاز دارد .حتی نحوه رفتار والدین با کودکان در انسانها تاثیر بسیار بیشتر ی بر رشد و تکامل مغز انها به نسبت دیگر موجودات دارد زیرا انسانها بسیار ناکامل و نابالغ بدنیا میایند .

زمانی که کودک از لحاظ فیزیکی از والدین خود دور باشد به افسردگی مبتلا میشود و البته امروزه حوزه درمانی افسردگی کودکان هم بوجود امده است .نشانه های این افسردگی امتناع از غذا خوردن ,خواب کم و دیگر موارد است و در صورتی که کودک به زور خوابانده شود ,افسردگی او وخیم تر میشود .

[divider]

خطای دوم :قرار دادن کودک در شرایط استرس زا  برای او خطرناک نیست 

استرس باعث نابودی بافت ها ,اختلال در ارگانها و وضعیت سلامتی  در کودکان حیوانات میشود .در موش ها نیز استرس میتواند میزان ترشح هورمون ها را تغییر دهد و مقابله با اضطراب را دشوار تر سازد .

این تاثیرات در نوزادان انسان بسیار بیشتر میباشد و در صورتی که کودک خود را گریان رها کنید و یه وی اهمیت ندهید ,کودک بسیار اسیب خواهد دید .

تصور کنید که شما دچار حمله ترس شده اید  ولی بهترین دوستتان در اتاق را بروی شما قفل میکند و شما را تنها میگذارد و حتی خاطر نشان میکند که هیچ مشکلی پیش نمی اید و شما خوب میشود .در ان زمان چه حسی به دوست خود خواهید داشت ؟ایا میتوایند باز هم به او اعتماد کنید ؟در مورد کودکان هم همین قضیه صدق میکند

[divider]

خطای سوم :میتوان کودک را در هنگام خواب شبانه تنها گذاشت 

حضور والدین برای عملکرد صحیح سیستم نظارتی کودک بسیار مهم است و تحقیقات نشان میدهند که تنها گذاشتن کودک تا چه حد میتواند این سیستم را دچار اختلال نماید .


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *