استفاده از نوروفیدبک و هیپنوتیزم برای بیش فعالی

بیش فعالی و نوروفیدبک2

برخی درمان های پیشنهادی برای بیش فعالی یا ADHD – که عبارتند از هیپنوتیزم، تصویر سازی ذهنی، ففیددر کرجو آموزش ریلکسیشن – با این هدف انجام می شوند که به کودک کمک کنند تا رفتارها و وضعیت روحی و روانی خود را تنظیم کند. این واقعیت که این روش ها با اهداف دیگری برای کودکان استفاده می شود (مدیریت سردرد، آموزش کنترل روده و غیره) باعث محبوبیت آنها شده است.

محققان دریافته اند که هیپنوتیزم تاثیر قابل توجهی بر روی ADHD دارد و باعث بهبود علائم آن می شود، هر چند مشکلاتی نیز به همراه خواهد داشت، از جمله اختلالات خواب و تیک.

روش درمانی نوروفیدبک به این صورت است که الکترودهایی بر روی سر کودک قرار می کیرد و فعالیت ذهن کودک کنترل می شود. به عنوان مثال از کودک خواسته می شود که بخش های مختلف یک بازی کامپیوتری را تغییر دهد و این تغییر زمانی انجام می شود که امواج مغز کودک در فرکانس مورد نظر باشند.

فرضیه این است که یادگیری انجام این کار سطح تحریک کودک را افزایش می دهد، توجه آنها را بهبود می بخشد و در نتیجه رفتارهای بیش فعالانه کاهش می یابد. این فرضیه براساس یافته هایی است که بیان می کنند بسیاری از کودکان مبتلا به ADHD در بخش های جلوی مغز سطح کمتری از تحریک را نشان می دهند در حالیکه سطح امواج تتا افزایش و امواج بتا کاهش می یابد و در نتیجه میزان ADHD کاهش می یابد.

مطالعاتی که تاکنون در مورد استفاده از نوروفیدبک انجام شده، به خاطر عدم کنترل مناسب یا انتساب تصادفی افراد مورد آزمایش و گروه های نامناسب استفاده از نوروفیدبک را مورد انتقاد قرار داده است. علاوه بر اینها لازم به ذکر است که روش درمانی نوروفیدبک برای درمان علاوه بر اینها لازم به ذکر است که روش درمانی نوروفیدبک برای درمان ADHD کمی پر هزینه است.

نگارنده: سمیه محمدی

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی
  • روانشناس و نوروتراپیست

 

جهت کسب نوبت ویزیت در شعبه کرج اینجا را کلیک کنید

گروه پزشکان جایروس 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *