سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

استفاده از نوروفیدبک و هیپنوتیزم برای بیش فعالی

بیش فعالی و نوروفیدبک2

برخی درمان های پیشنهادی برای بیش فعالی یا ADHD – که عبارتند از هیپنوتیزم، تصویر سازی ذهنی، ففیددر کرجو آموزش ریلکسیشن – با این هدف انجام می شوند که به کودک کمک کنند تا رفتارها و وضعیت روحی و روانی خود را تنظیم کند. این واقعیت که این روش ها با اهداف دیگری برای کودکان استفاده می شود (مدیریت سردرد، آموزش کنترل روده و غیره) باعث محبوبیت آنها شده است.

محققان دریافته اند که هیپنوتیزم تاثیر قابل توجهی بر روی ADHD دارد و باعث بهبود علائم آن می شود، هر چند مشکلاتی نیز به همراه خواهد داشت، از جمله اختلالات خواب و تیک.

روش درمانی نوروفیدبک به این صورت است که الکترودهایی بر روی سر کودک قرار می کیرد و فعالیت ذهن کودک کنترل می شود. به عنوان مثال از کودک خواسته می شود که بخش های مختلف یک بازی کامپیوتری را تغییر دهد و این تغییر زمانی انجام می شود که امواج مغز کودک در فرکانس مورد نظر باشند.

فرضیه این است که یادگیری انجام این کار سطح تحریک کودک را افزایش می دهد، توجه آنها را بهبود می بخشد و در نتیجه رفتارهای بیش فعالانه کاهش می یابد. این فرضیه براساس یافته هایی است که بیان می کنند بسیاری از کودکان مبتلا به ADHD در بخش های جلوی مغز سطح کمتری از تحریک را نشان می دهند در حالیکه سطح امواج تتا افزایش و امواج بتا کاهش می یابد و در نتیجه میزان ADHD کاهش می یابد.

مطالعاتی که تاکنون در مورد استفاده از نوروفیدبک انجام شده، به خاطر عدم کنترل مناسب یا انتساب تصادفی افراد مورد آزمایش و گروه های نامناسب استفاده از نوروفیدبک را مورد انتقاد قرار داده است. علاوه بر اینها لازم به ذکر است که روش درمانی نوروفیدبک برای درمان علاوه بر اینها لازم به ذکر است که روش درمانی نوروفیدبک برای درمان ADHD کمی پر هزینه است.

نگارنده: سمیه محمدی

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی
  • روانشناس و نوروتراپیست

 

جهت کسب نوبت ویزیت در شعبه کرج اینجا را کلیک کنید

گروه پزشکان جایروس 

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: