سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

استفاده از مواد مخدر روانگردان =  افزایش مشکلات روحی یا کاهش آن ؟

مواد روان گردان

تجزیه و تحلیل داده های ارائه شده توسط 135000 شرکت کنندگان به طور تصادفی از جمله 19000 افرادی که مواد مخدر مانند LSD و … مصرف می کردند ، نتایج بدست آمده کهکه در مجله روان – داروشناسی به چاپ رسید نشان داد که مواد مخدر روانگردان خطر ابتلا به مشکلات روحی و روانی را افزایش نمی دهد.

 

پیش از این ، مطالعه دیگری در دانشگاه تروندهایم نروژ  انجام شد و به بررسی ارتباط بین سلامت روانی و استفاده از روانگردان  پرداخته بودند و ارتباطی بین استفاده از داروهای روان گردان و مشکلات روحی پیدا کرده بودند .

کارشناسان مبارزه با مواد مخدر در بین مواد مخدری که رتبه بندی کرده اند  LSD و نوعی مواد دیگر بنام قارچ را در مقایسه با الکل و سایر مواد کمتر مضر دانسته اند .

کربس و جوهانسن  در این مطالعه گزارش می دهند که هنوز مدرکی برای ارتباط بین،  استفاده از مواد مخدر روانگردان و پریشانی روانی، افسردگی، اضطراب و یا افکار خودکشی وجود ندارد. البته این مطالعه فقط در مورد بعضی مواد روانگردان و در کوتاه مدت طراحی شده است و با استناد به نتایج آن نمیتوان گفت که مواد محرک حتما منجر به صدمات مستقیم روحی روانی میشوند یا خیر.

 

منبع :

medicalnewstoday

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: