استفاده از مواد مخدر روانگردان =  افزایش مشکلات روحی یا کاهش آن ؟

مواد روان گردان

تجزیه و تحلیل داده های ارائه شده توسط 135000 شرکت کنندگان به طور تصادفی از جمله 19000 افرادی که مواد مخدر مانند LSD و … مصرف می کردند ، نتایج بدست آمده کهکه در مجله روان – داروشناسی به چاپ رسید نشان داد که مواد مخدر روانگردان خطر ابتلا به مشکلات روحی و روانی را افزایش نمی دهد.

 

پیش از این ، مطالعه دیگری در دانشگاه تروندهایم نروژ  انجام شد و به بررسی ارتباط بین سلامت روانی و استفاده از روانگردان  پرداخته بودند و ارتباطی بین استفاده از داروهای روان گردان و مشکلات روحی پیدا کرده بودند .

کارشناسان مبارزه با مواد مخدر در بین مواد مخدری که رتبه بندی کرده اند  LSD و نوعی مواد دیگر بنام قارچ را در مقایسه با الکل و سایر مواد کمتر مضر دانسته اند .

کربس و جوهانسن  در این مطالعه گزارش می دهند که هنوز مدرکی برای ارتباط بین،  استفاده از مواد مخدر روانگردان و پریشانی روانی، افسردگی، اضطراب و یا افکار خودکشی وجود ندارد. البته این مطالعه فقط در مورد بعضی مواد روانگردان و در کوتاه مدت طراحی شده است و با استناد به نتایج آن نمیتوان گفت که مواد محرک حتما منجر به صدمات مستقیم روحی روانی میشوند یا خیر.

 

منبع :

medicalnewstoday


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *