ارتباط مصرف کافئین زیاد با وزوز گوش

 

وزوز گوش

آیا شما یک فرد مبتلا به وزوز گوش هستید؟ بعد از مصرف چای یا قهوه این حالت در شما افزایش پیدا میکند؟

وزوز گوش سک ادراک زنگ در گوش انسان است در صورتی که هیچ صدای خارجی وجود ندارد .

با توجه به تحقیقات جدید برگهام و بیمارستان زنان (BWH)، زنان با مصرف بالای کافئین شیوع پایین تری از صدای زنگ زدن در گوش را گزارش داده بودند.

برای این بررسی، محققان بیش از 65،000 زن و نتایج گزارش خود را در مورد شیوه زندگی و سابقه پزشکی از این زنان، در سن 30 تا 44 سال و بدون وزوز گوش در گزارش 1991 مورد بررسی قرار دادند، پس از 18 سال پیگیری و ردیابی، محققان 5289 نفر از افراد مبتلا به وزوز را گزارش دادند.

گری یک پزشک محقق در بخش چنینگ پزشکی شبکه در BWH در بوستون، ماساچوست، گفت:

آنها ارتباط معکوس معنا داری را بین مصرف کافئین و بروز وزوز گوش در میان آن دسته از زنان مشاهده کردند.

به طور قابل ملاحظه، محققان کشف کردند که زمانی که زنان در روز مصرف کافئین داشته اند در مقایسه با افرادی که مصرف کافئین کمتری داشته اند کمتر بروز کرده است.

محققان گفتند که اثبات بیشتری جهت این مطالعه مورد نیاز است .

 

منبع:

medindia.net

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - ارتباط مصرف کافئین زیاد با وزوز گوش

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: