ارتباط خوردن شکلات با سرطان روده

مطالعه نشان داده که دوز روزانه مصرف کاکائو می تواند خطر ابتلا به سرطان روده را کاهش دهد.

مطالعات قبلی نشان داده اند که دانه غنی از آنتی اکسیدان های طبیعی به ویژه کاکائو می توانند مولکول های مضر شناخته شده به عنوان رادیکال های آزاد را از بین ببرند و پیشنهاد شده است که خوردن شکلات با محتوی کاکائو می تواند به کنترل دیابت، فشار خون و بیماری های قلبی نیز کمک کند.

 

شکلات

 

دکتر ماریا آریباس از موسسه علوم و تکنولوژی غذا و تغذیه در اسپانیا که این مطالعه به رهبری ایشان انجام شده است گفت:

 

“مواد غذایی مانند کاکائو، که سرشار از پلی فنول ها هستند ا به نظر می رسد نقش مهمی در محافظت افراد در برابر بیماری بازی می کنند.”
دکتر آریباس و تیمشان مواد غذایی را که می تواند موش را از ابتلا به سرطان روده باز دارد را مورد بررسی قرار دادند.
سرطان روده یک اصطلاح کلی برای سرطان است که در روده بزرگ شروع می شود و بسته به جایی که سرطان شروع می شود، می تواند گاهی اوقات به عنوان سرطان کولون یا رکتال نامیده شود.
یک گروه از موش ها با رژیم غذایی روزانه شامل 12 درصد کاکائو به مدت هشت هفته تغذیه شدند، در حالی که گروه دیگر یک رژیم غذایی حاوی کاکائو داده شد.
پس از یک دوره از زمان، هر دو گروه ، از یک ماده سرطانزا به نام (azoxymethane) آزوکسی متان استفاده شد که از آن برای وادار کردن سرطان روده بزرگ استفاده شد.
در عرض چهار هفته از وارد شدن سم به موش ها وقرار گرفتن انها در معرض شروع به توسعه سرطان روده قرار گرفتند.
با این حال، محققان کشف کردند موش در رژیم های غذایی با کاکائو تعداد کاهش ضایعات پیش سرطانی نسبت به گروه شاهد را داشتند.
اعتقاد بر این است که کاکائو می تواند به جلوگیری از سرطان روده کمک کند اما تحقیقات بیشتری در حال حاضر مورد نیازاست تا بر انسان نیز تحقیقات تکمیل شود.

برای آشنایی بیشتر با سرطان روده بزرگ، علائم، عوامل ایجاد، روش های پیشگیری و درمان های اصلی آن بهتر است این مقاله و مقاله درمان سرطان روده بزرگ بر اساس مرحله را نیز مطالعه کنید.

منبع:

healthdigezt.com


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *