سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

ارتباطات موثر در زندگی زناشویی

یک ازدواج خوب از خواسته ها ، علائق و باورها نشات می گیرد،درواقع داشتن ارتباط صحیح یکی از ملاک های ازدواج رضایت بخش می باشد ،بسیاری از زوج ها با ایجاد الگوهای مخرب و عادت های اشتباه و بد باعث  میشوند تا این الگوهای ارتباطی از هم گسیخته شود و ارتباط هایشان به خوبی پیش نرود.

ارتباط در ازدواج

چگونه این ارتباطات می تواند موثر باشد؟

بسیاری از زوجین فقط ارتباط  برقرار می کنند در حقیقت گاهی افراد به طور موثر ارتباط بر قرار نمی کنند ، گاهی افراد با هم هستند اما فقط حضور فیزیکی در کنار هم دارند به جای اینکه ارتباط درستی داشته باشند.

از راههای متداول برقراری ارتباط می توان به موارد زیر اشاره کرد:

محتوای موقعیت

بیان غیر کلامی و فیزیکی مانند : رفتار ،حالات صورت ،حرکات و…

صحبت کردن یا نوشتن

لمس کردن

هیجانات

بهتر است که زوجین بر روی کلمات و معانی انها تمرکز کنند و  به پس و پیش گفته توجهی نداشته باشند ، معانی را بهتر است درک کنند.

*********************************************************************

تیم متخصص و مجرب مرکز مغز واعصاب و روان آلومینا جهت کمک به ارتباطات  پایدارزناشویی شما آماده ارائه خدمات مشاوره ای ، زوج درمانی ، روانپزشکی می باشند برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بخش تماس با مراجعه فرمائید.

منبع:

psychcentral

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

2 نظرات
 1. hilda می گوید

  باسلام دختری هستم 32 ساله وتنهازندگی میکنم اخیراازکسی که 8سال بااوزندگی میکردم به خواست خودم وعدم رضایت طرف مقابل جداشدم وبلافاصله واردرابطه ای جدید با پسرخاله ام که 5 سال ازخودم کوچکتره شدم خانواده هامون بی اطلاع اند وبه اصراراوصیغه یکساله جهت محرم شدن خوندیم ایشان درشهردیگری زندگی میکنند.3 ماه ازشرع رابطه مون میگذره ومن شدیدابه او علاقه مندشدم مشکل اینجاست که وقتی درکنارهم هستیم همه چیزخوبه اما به محض رفتن ایشون به شهرستان اخلاقش عوض میشه طوری که حس میکنم من براش مهم نیستم وتوی این رابطه به خاطر علاقه ام باج میدم درصورتی که اون منو برای روابط جنسی میخواد وبه قطع رابطه فکرمیکنم ازطرفی میدونم این کار برام خیلی دردناکه. ایشون موافق نیست ولی تغییری تو رفتارش هم نمیده. من چه باید بکنم؟

  1. مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی می گوید

   با سلام
   جهت مشاوره در حیطه روابط می توانید برای دکتر شیبانی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: