درمان اختلال اضطراب فراگیر یا GAD

اختلال هراس

افراد مبتلا به اختلال هراس دچار حملات ناگهانی وحشت می شوند. علائم این اختلال عبارتند از ضربان قلب، عرق کردن، سرگیجه، تهوع یا درد قفسه سینه. در زمان حملات هراس ممکن است تصور شود فرد دچار حمله قلبی شده یا ذهن خود را از دست داده است. این اختلال یکی از قابل درمان ترین اختلالات اضطراب است.

اختلال اضطراب پس از سانحه

برخی افراد پس از یک رویداد وحشتناک و ناخوشایند دچار اختلال اضطراب پس از سانحه (PTSD) می شوند. علائم این اختلال عبارتند از بازگشت به گذشته و از دست دادن علاقه به فعالیت ها. این افراد در محبت کردن نیز دچار مشکل می شوند. آنها تحریک پذیر و خشن می شوند. درمان این اختلال از طریق دارو و مشاوره انجام می شود.

اختلال وسواس اجباری

افراد مبتلا به اختلال وسواس اجباری (OCD) افکار نگران کننده و آزار دهنده ای دارند که قابل کنترل نیستند. این افراد گاهی برخی فعالیت ها مانند شستن دست های خود یا چک کردن قفل درب را تکرار می کنند. آنها گاهی طبق یک نظم خاص لباس می پوشند یا اغلب بدون دلیل برخی اشیا را می شمارند. این اختلال اغلب با مصرف دارو درمان می شود.

اختلال اضطراب اجتماعی

افراد مبتلا به هراس های اجتماعی در موقعیت های اجتماعی معمولی دچار ترس و دست پاچگی می شوند. علائم این اختلال عبارتند از بروز ترس قبل از رویداد رویدادهای اجتماعی، عرق کردن، گر گرفتن، تهوع و بروز مشکل در تکلم. در موارد شدیدتر این افراد از انجام کارهای خود و رفتن به مدرسه اجتناب می کنند.

فوبیا ترس شدید از مواردی است که لزوما باعث مصدومیت نمی شوند. ترس های رایج عبارتند از ترس از ارتفاع، فضاهای بسته مانند آسانسور، ترس از سگ، پرواز کردن و ترس از آب. بسیاری از این افراد به دنبال درمان مشکل خود نیستند، اما فوبیا قابل درمان است.

اگر شما نیز دچار هر کدام از موارد ذکر شده هستید میتوانید در ابتدا توسط روانشناس مورد بررسی قرار گیرید و در صورت نیاز جهت درمان دارویی اقدام کنید در برخی موارد استفاده از هر دو روش درمانی هم درمان دارویی و هم درمان غیر دارویی می تواند روند درمان را تسریع و ماندگار تر کند.

منبع:

webmd

 

گروه پزشکان جایروس

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x