درمان اختلال اضطراب فراگیر یا GAD

علل بروز اختلال اضطراب فراگیر

برخی ژن ها که از والدین به کودکان می رسد، وی را در معرض خطر ابتلا به اضطراب قرار می دهد. اما ژنتیک تنها عامل نیست. تجربیات فرد نیز در این زمینه بسیار مهم هستند. مواد شیمیایی مغز به نام انتقال دهنده های عصبی و همچنین یک جفت از ساختار درون مغز به نام آمیگدال نیز نقش مهمی در این بیماری دارند.

هیچ آزمایش خاصی به تشخیص اختلال اضطراب فراگیر کمک نمی کند، بهترین راه توصیف علائم بیماری می باشد. پزشک سوالاتی از بیمار در مورد علت و میزان نگرانی می پرسد. برخی از این سوالات عبارتند از: شما در مورد چه چیزهایی نگران هستید؟ هر چند وقت یک بار دچار نگرانی می شوید؟ آیا نگرانی شما بر روی دیگر فعالیت هایتان تاثیر می گذارد؟ اگر به مدت حداقل 6 ماه دچار نگرانی های شدید شده اید، پزشک اختلال اضطراب فراگیر را تشخیص خواهد داد.

روشی ازمشاوره که در درمان اضطراب خیلی مهم است، درمان شناختی رفتاری نامیده می شود. مشاور به شما کمک می کند افکار و اعمال منفی خود را شناسایی کنید. حتی ممکن است تکالیفی برای شما مشخص شود، از جمله نوشتن افکاری که منجر به بروز نگرانی بیش از حد می شود. به علاوه فراخواهید گرفت که چگونه خود را آرام کنید.

دارو نیز بخشی از فرایند درمانی این اختلال می باشد. برخی داروهای ضدافسردگی جدید، به خوبی میزان اضطراب را کم می کنند. ممکن است تاثیر این داروها 4 هفته طول بکشد. در طول این مدت گاهی پزشک بنزودیازپین تجویز می کند. برخی از این داروها دارای خطر بروز وابستگی هستند.

اعمال برخی تغییرات در زندگی نیز می توانند موثر واقع شوند. از مصرف کافئین، مواد مخدر و حتی داروهای سرماخوردگی باعث افزایش اضطراب می شوند، اجتناب کنید. سعی کنید به اندازه کافی استراحت کنید و غذاهای سالم بخورید. از تکنیک های تمدد اعصاب استفاده کنید. ورزش کنید که ورزش کردن بسیار موثر است. تحقیقات نشان داده اند که برخی فعالیت های جسمی، مانند پیاده روی، باعث آرامش می شوند.

اختلال اضطراب فرراگیر0

اگر به فکر مصرف یک مکمل یا داروهای گیاهی هستید با روانپزشک خود مشورت کنید. برخی داروها دارای عوارض جانبی هستند و ممکن است با دیگر داروها تداخل داشته باشند.

افراد مبتلا به اختلال اضطراب فراگیر ممکن است دچار افسردگی، اعتیاد به الکل یا مواد مخدر شوند. به علاوه این افراد ممکن است دچار اختلالات اضطراب دیگری نیز شوند، از جمله اختلال هراس، اختلال اضطراب پس از سانحه، اختلال وسواس و ترس از اجتماع.

در ادامه: انواع اختلالات اضطرابی 

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x