اختلالات شخصیتی

اختلالات شخصیتی 1

اختلالات شخصیتی گروهی از اختلالات روحی هستند که از طریق ویژگی های سفت و سختی در رفتار و افکار فرد مشخص می شوند. به خاطر عدم انعطاف پذیری، این الگوها می توانند باعث بروز مشکلات جدی و اختلال در عملکرد شوند.

اختلالات شخصیتی توسط متخصصان و پژوهشگران به عنوان یک الگوی پایدار از رفتار و تجربه درونی در نظر گرفته شده که از فرهنگی که آن را نمایش می دهد، فاصله می گیرد. این الگوها در بسیاری از موقعیت ها غیرقابل انعطاف نیستند. منشا این الگوها حداقل به ابتدای بزرگسالی بازمی گردد. برای تشخیص اختلالات شخصیتی، یک الگوی رفتاری باید باعث ناراحتی های قابل توجه و بروز مشکل در موقعیت های شخصی، اجتماعی و کاری شود.

این اختلالات تشخیص داده نمی شوند تا اینکه فرد به دوران جوانی خود برسد، اغلب نه تا زمان 20 یا حتی 30 سالگی. بیشتر افراد مبتلا به اختلال شخصیتی دارای زندگی طبیعی هستند و اغلب برای خواسته های اجتماعی خود و یا در زمان استرس به دنبال روان درمانی می باشند. اکثر مردم برخی از این ویژگی ها یا همه این ویزگی ها را نشان می دهند. تفاوت در این است که تاثیر این اختلال بر روی زندگی همه یکسان نیست. اختلالات شخصیتی بیشتر بخشی مشکلات درونی شخصیت فرد می باشند و بنابراین درمان آنها سخت است.

نگارنده: سمیه محمدی

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، نیازی به مراجعه حضوری یا حتی نیازی به تماس تلفنی هم ندارید! با خرید این دوره که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است

می توانید بی خوابی تان را برای همیشه و بدون دارو درمان کنید (کلیک کنید)

 

درمان بی خوابی بدون دارو با 77 روش علمی و قطعی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x