اثر جویدن آدامس بر عملکرد مغزی و خلق و خو

آدامس جویدن

تحقیقات اخیر نشان می دهد که جویدن آدامس ممکن است جنبه های عملکرد شناختی و خلق و خوی را بهبود بخشد. همچنین شواهد نشان می دهد که جویدن آدامس باعث کاهش استرس می شود. البته ادعاهایی مبنی بر تاثیر آدامس جویدن بر حافظه وجود دارد که هنوز اثبات نشده است.

طبق تحقیقات جدید؛ تنها 10 ثانیه جویدن آدامس برای فعال کردن مناطقی از مغز که مسئول بهبود عملکرد شناختی هستند کافی است و این اثر تا حدود 15 دقیقه پس ار توقف جویدن آدامس ادامه دارد.

همچنین در تحقیقات قدیمی تر نیز نشان داده شده که جویدن منظم آدامس باعث بالا بردن ضربان قلب و بهبود جریان خون نیز می شود. در بررسی نمونه بزاق کسانی که ادامس جویده اند دیده شده که سطح کورتیزول ( شاخص خوبی برای هوشیاری و استرس ) بالاتر از میزان معمول است و این موضوع نیز تاییدکننده اثرات مثبت آدامس جویدن است.

در مجموع کلیه مطالعات انجام شده در مورد تاثیرات مثبت جویدن آدامس در گروههای کوچک انجام شده و برای اثبات این ادعاها نیاز به مطالعات پیچیده تر و بزرگ تر وجود دارد.

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *