اثر بخشی دارو درمانی در آلزایمر خیلی پیشرفته!!

seniorcounseling

یکی از داروهای مورد استفاده در آلزایمر دونپزیل aricept است.

مطالعه ای بین دو گروه بیمار مبتلا به آلزایمر در حد شدید انجام شده است.

در این مطالعه 130 بیمار آلزایمر ی فقط تحت درمان روانشناسی و شناخت درمانی قرار گرفت ، و گروه دوم روزی یک عدد قرص دونپزیل 10 میلی گرمی همراه با برنامه روانشناسی و شناخت درمانی دریافت کردند.

بعد از 3 ماه که عملکرد این دو گروه باهم مقایسه شد نشان داد که تغییر وضعیت شناختی و عملکردی در گروه دوم 37 درصد پیشرفت داشته است در مقایسه با گروه دوم.


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

می دانیم که داروهای مهار کننده استیل کولی استراز درمان کننده قطعی نیستند ولی در بهبود وضعیت شناختی بیماران موثر هستند . در ضمن بار نگهداری این بیماران را برای خانواده و نگهدارنده ها سبک تر می کنند،.

البته همواره در مطالعات مختلف اثر بخشی این داروها و روشهای روانشناختی و روانشناسی همزمان باهم مطرح بوده و تاکید شده است،

از آنجا که اکثر موارد خانواده به اثر مستقیم داروها پی نمی برند و فکر می کنند داروها اثر ندارند و استفاده از این دارو ها را متوقف می کنند.

shutterstock_77377609-300x200

در مطالعه حاضر دو گروه بیمار آلزایمر ی شدید را که نمره تست حافظه آنها کمتر از 6 بود ولی بدون کمک می توانستند راه بروند را مورد ارزیابی قرار دادند  ،

در این مطالعه به یک گروه فقط خدمات نگهداری اولیه داده شد و به یک گروه علاوه بر خدمات اولیه روشهای روانشناسی و مشاوره نیز داده شد، و به گروه سوم علاوه بر روش مراقبت روانشناسی بلکه دارو ی دونپزیل نیز داده شد .

این بیماران را بعد از دوره سه ماه مورد ارزیابی قرار دادند .

ارزیابی از لحاظ پاسخ دادن به محرکات بیرونی و کنترل ادرار و تمایل نشان دادن به غذا خوردن و تولید صدا انجام شد.

این مطالعه نشان داد که نگهداری و درمان با روشهای روانشناسی به تنهایی موجب بهبود عملکرد بیماران می شود ولی همزمانی با دارو درمانی اثر بخشی بیشتر است ، البته همه ما میدانیم که داروها در دوز پایین رو ی عدد تست حافظه چندان موثر نیستند ولی رو کیفیت عملکرد بیماران موثر است،.

[divider]

image-c305e5f4a4587ded66a610429c9fff3edc0ff589e95c30ecdc5497b4dbf2d960-V

دکتر زهرا وهابی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

مدیر دپارتمان بیماریهای ستون فقرات و اختلالات عصب و عضله مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *