سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

آیا کودک شما ازدکترمی ترسد؟

Related image

نوعی ازبازی درمانی با استفاده ازوسایل پزشکی به کودکان مبتلا به بیماریهای مزمن کمک می کند تا با ترس ها مبارزه کنند و نسبت به بهبود خود امیدوارشوند.

محققین کودکان مبتلا به بیماریهای مزمن را هنگامی که با اسباب بازی هایی مانند گوشی پزشکی، تخت بیمارستانی کوچک، آمبولانس، کیف دکتری و سرنگ  بازی می کردند، مورد بررسی قرار دادند. این کارمعمولا یک تا دوباردرماه انجام می شد.

آنها متوجه شدند که این کودکان ازطریق بازی با ترس های خود ازپزشک وبیماری دست و پنجه نرم می کنند و می خواهند که درسلامتی کامل باشند.

هیچ کس با بازی کردن درنمایش نمی میرد اما بعضی ازمواقع خواهریا برادرکودک بیمارهم دوست دارند که بیمارباشند تا به این ترتیب والدینشان به آنها هم توجه بیشتری نشان بدهند.

مورد دیگری که محققین متوجه شدند این بود که کودکان ازآزمایش خون می ترسند. آنها فکرمی کنند که خون خود را ازدست می دهند و نمی دانند که بدنشان دوباره خون ازدست رفته را جایگزین خواهد کرد.

بعضی ازکودکان داستانهای وحشتناکی  درمورد پزشک ها تعریف می کنند. اما بازی کردن راهی برای برقراری ارتباط  و ازبین بردن ترس از پزشک ، دربیماران خردسال است.

محققین همچنین درمشاهداتشان درحین بازی کردن کودکان متوجه شدند که آنها درنقش پدریا مادربازی می کنند و این نشاندهنده آن است که کودکان بیمار به شدت به همراهی و حمایت والدین خود نیازدارند.

گردآورنده: مینو شفیعی

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

♦  فلوشیپ اختلالات خواب از اسپانیا

  مدیر کلینیک خواب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

[divider]

انجام و تفسیر تست خواب (پلیسومنوگرافی) در کلینیک خواب آلومینا

توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب انجام می شود.

برای تماس و تعیین نوبت کلینیک خواب اینجا کلیک کنید:  تماس با ما

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: