آیا کودک شما ازدکترمی ترسد؟

Related image

نوعی ازبازی درمانی با استفاده ازوسایل پزشکی به کودکان مبتلا به بیماریهای مزمن کمک می کند تا با ترس ها مبارزه کنند و نسبت به بهبود خود امیدوارشوند.

محققین کودکان مبتلا به بیماریهای مزمن را هنگامی که با اسباب بازی هایی مانند گوشی پزشکی، تخت بیمارستانی کوچک، آمبولانس، کیف دکتری و سرنگ  بازی می کردند، مورد بررسی قرار دادند. این کارمعمولا یک تا دوباردرماه انجام می شد.

آنها متوجه شدند که این کودکان ازطریق بازی با ترس های خود ازپزشک وبیماری دست و پنجه نرم می کنند و می خواهند که درسلامتی کامل باشند.

هیچ کس با بازی کردن درنمایش نمی میرد اما بعضی ازمواقع خواهریا برادرکودک بیمارهم دوست دارند که بیمارباشند تا به این ترتیب والدینشان به آنها هم توجه بیشتری نشان بدهند.

مورد دیگری که محققین متوجه شدند این بود که کودکان ازآزمایش خون می ترسند. آنها فکرمی کنند که خون خود را ازدست می دهند و نمی دانند که بدنشان دوباره خون ازدست رفته را جایگزین خواهد کرد.

بعضی ازکودکان داستانهای وحشتناکی  درمورد پزشک ها تعریف می کنند. اما بازی کردن راهی برای برقراری ارتباط  و ازبین بردن ترس از پزشک ، دربیماران خردسال است.

محققین همچنین درمشاهداتشان درحین بازی کردن کودکان متوجه شدند که آنها درنقش پدریا مادربازی می کنند و این نشاندهنده آن است که کودکان بیمار به شدت به همراهی و حمایت والدین خود نیازدارند.

گردآورنده: مینو شفیعی

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

♦  فلوشیپ اختلالات خواب از اسپانیا

  مدیر کلینیک خواب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

[divider]

انجام و تفسیر تست خواب (پلیسومنوگرافی) در کلینیک خواب آلومینا

توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب انجام می شود.

برای تماس و تعیین نوبت کلینیک خواب اینجا کلیک کنید:  تماس با ما

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x