آیا کودک شما ازدکترمی ترسد؟

Related image

نوعی ازبازی درمانی با استفاده ازوسایل پزشکی به کودکان مبتلا به بیماریهای مزمن کمک می کند تا با ترس ها مبارزه کنند و نسبت به بهبود خود امیدوارشوند.

محققین کودکان مبتلا به بیماریهای مزمن را هنگامی که با اسباب بازی هایی مانند گوشی پزشکی، تخت بیمارستانی کوچک، آمبولانس، کیف دکتری و سرنگ  بازی می کردند، مورد بررسی قرار دادند. این کارمعمولا یک تا دوباردرماه انجام می شد.

آنها متوجه شدند که این کودکان ازطریق بازی با ترس های خود ازپزشک وبیماری دست و پنجه نرم می کنند و می خواهند که درسلامتی کامل باشند.

هیچ کس با بازی کردن درنمایش نمی میرد اما بعضی ازمواقع خواهریا برادرکودک بیمارهم دوست دارند که بیمارباشند تا به این ترتیب والدینشان به آنها هم توجه بیشتری نشان بدهند.

مورد دیگری که محققین متوجه شدند این بود که کودکان ازآزمایش خون می ترسند. آنها فکرمی کنند که خون خود را ازدست می دهند و نمی دانند که بدنشان دوباره خون ازدست رفته را جایگزین خواهد کرد.

بعضی ازکودکان داستانهای وحشتناکی  درمورد پزشک ها تعریف می کنند. اما بازی کردن راهی برای برقراری ارتباط  و ازبین بردن ترس از پزشک ، دربیماران خردسال است.

محققین همچنین درمشاهداتشان درحین بازی کردن کودکان متوجه شدند که آنها درنقش پدریا مادربازی می کنند و این نشاندهنده آن است که کودکان بیمار به شدت به همراهی و حمایت والدین خود نیازدارند.

گردآورنده: مینو شفیعی

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

♦  فلوشیپ اختلالات خواب از اسپانیا

  مدیر کلینیک خواب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

[divider]

انجام و تفسیر تست خواب (پلیسومنوگرافی) در کلینیک خواب آلومینا

توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب انجام می شود.

برای تماس و تعیین نوبت کلینیک خواب اینجا کلیک کنید:  تماس با ما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *