آیا پائین بودن آهن بدن می تواند نشانه ای از اختلال بیش فعالی باشد؟

 
محققان می گویند یک روش جدید MRI  می تواند سطح آهن را در مغز کودکان مبتلا به اختلال نقص و توجه را اندازه گیری و تشخیص دهد.

 

کمبود آهن

این روش می تواند به پزشکان در تشخیص و پدر و مادر را در تصمیم گیری بهتر در مورد دارو کمک کند .

داروهایی که برای اختلال بیش فعالی مورد استفاده قرار میگیرد بر سطح دوپامین مغز تاثیر می گذارد ، در واقع همان عملی که اهن برای پردازش دوپامین در مغز فعالیت می کند.

اگر این یافته ها در مطالعات بزرگتر مورد تایید باشد، این روش ممکن است در بهبود تشخیص ADHD و درمان کمک کند.

این پژوهشگران برای اندازه گیری سطح آهن مغز از 22 کودکان و نوجوانان مبتلا به ADHD و گروه دیگری از 27 کودکان و نوجوانان بدون اختلال (گروه “کنترل”) یک تکنیک MRI به نام تصویربرداری همبستگی میدان مغناطیسی استفاده کردند.

اسکن ها نشان داد که 12 بیمار مبتلا به ADHD که هرگز با داروهایی مانند : ریتالین درمان نشده بودند سطوح آهن مغز شان کمتر از کسانی بود که از چنین داروهایی استفاده کرده بودند.

سطح آهن کمتر در بیماران مبتلا به ADHD که هرگز داروهای محرک نگرفته بودند به نظر می رسد بعد از درمان به حالت طبیعی بر گشته بود و از طریق MRI تفاوت معناداری بین سطح آهن مغز کودکان مبتلا به بیش فعالی که دارو مصرف کردند وانها که دارو مصرف نکردند وجود داشت

داده ها و نتیجه گیری ارائه شده در جلسات معمولا اولیه در نظر گرفته شده تا زمانی که در یک نشریه پزشکی کارشناسی منتشر شده است.

 

منبع :

WEBMD

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *