آیا نور خورشید از ما در مقابل حمله قلبی و سکته مغزی محافظت می کند؟

تحقیقات جدید انجام شده توسط دانشگاه ساتمتون و ادینبورگ در انگستان نشان داده است که قرار گرفتن در معرض نور خورشید ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند و خطر ابتلا به سکته قلبی و مغزی را کاهش دهد.

آفتاب گرفتن

به گفته انسیتو ملی سلامت، حدود 1 در 3 نفر از بزرگسالان در ایالات متحده به فشار خون بالا  دچار هستند، ما می دانیم که فشار خون با افزایش سن در ارتباط است ، ولی یک شیوه زندگی سالم می تواند دربه تاخیر انداختن یا جلوگیری از این افزایش کمک کند.

افراد دچار اضافه وزن نیز بیشتر احتمال ابتلا به فشار خون بالا را دارند و ما همچنین می دانیم که مردم سیاه و سفید نیز بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری نسبت به افراد سفید  پوست یا اسپانیایی می باشند.

در مطالعات اخیر پزشکی نشان می دهد که فشار خون بالا می تواند در زنان خطرناک تر باشد و وضعیت اجتماعی و اقتصادی نیز می تواند یک عامل در کاهش ناموفق فشار خون میباشد.

چرا کاهش فشار خون مهم است؟

با گذشت زمان ، فشار خون بالا می تواند به مشکلات جدی از جمله بیماری های قلبی، سکته مغزی و نارسایی کلیه منجر شود.

بیماری های قلبی در سطح جهان هر ساله 30 درصد از مرگ و میر به حساب می آید،  در برخی افراد، فشار خون بالا نیز می تواند منجر به آنوریسم ،تنگ شدن عروق و اختلال در بینایی شود .

ما در حال حاضر می دانیم که پس از یک رژیم غذایی سالم ( بدون خوردن نمک زیاد و یا مصرف زیاد الکل ) ، فعالیت فیزیکی جهت نگه داشتن وزن مناسب ، عدم مصرف سیگار و یاد گرفتن مدیریت استرس میتواند به حفظ فشار خون طبیعی افراد کمک کند.

این مطالعه جدید نشان داده است که قرار گرفتن در معرض نور آفتاب نیز ممکن است فشار خون  (با کاهش سطح مولکول پیام رسان کوچک و اکسید نیتریک (NO) در پوست و خون ) را کاهش دهد .

چگونه نیتریک اکسید برفشار خون تاثیر می گذارد ؟

مارتین استاد پزشکی تجربی و زیست شناسی در دانشگاه ساوتهمپتون ، توضیح داد:

” NO همراه با مواد شناخته شده به مقدار فراوان در پوست، در تنظیم فشار خون نقش داشته اند، هنگامی که افراد در معرض نور آفتاب قرار می گیرند ، مقدار کمی از NO به گردش خون منتقل می شود و همین امر منجر به کاهش فشار خون شده  خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی را کاهش میدهد . “

محققان در این مطالعه بر روی 24 داوطلب تحقیق را شروع کردند این افراد دوجلسه به مدت 20 دقیقه در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار گرفتند .

نتایج گزارش شده در این مطالعه نشان می دهد که فشار خون داوطلبان به طور قابل توجهی به عنوان یک نتیجه از قرار گرفتن در معرض UVA را کاهش یافته بود .

محققان گفته اند:

“ما اعتقاد داریم که دریافت  NO  از پوست مهم است و عاملی است که تا کنون برای سلامت قلب و عروق نادیده گرفته شده است .

در معرض زیاد نور خورشید نییز می تواند معایبی از جمله سرطان پوست را به همراه داشته باشد و باید از آن اجتناب کرد.

اما تحقیقات بیشتری باید انجام شود که آیا نور خورشید در کاهش فشار خون در تنظیمات مزمن تر موثر است یا خیر؟

افرادی که دارای فشار خون بالا هستند می توانند با تغذیه سالم ، ورزش منظم ، اجتناب از نیکوتین ، الکل و نمک بیش از حد و داشتن یک زندگی عاری از استرس ف به خودشان کمک کنند.

منبع:

medicalnewstoday


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *