آیا نوروفیدبک برای شما مفید است؟

بسیاری از افراد طرفدار نوروفیدبک برای افزایش وبهبود توجه و تمرکز هستند اما در عین حال خیلی از کارشناسان معتقدند این روش می تواند به مدیریت علائم اختلال بیش فعالی  کمبود توجه کمک کند.

نوروفیدبک

کلیت درمان به این صورت است که شما بر روی یک صندلی مقابل مانیتور نشسته و باتوجه به سنسورهایی که بر روی سر شما بسته به صلاحدید درمانگر و نوع مشکل شما که بر کدام قسمت سر قرار میگیرد تصاویری به شما نمایش داده میشود که در علوم روانشناسی نوعی شیوه شکل دهی رفتار می باشد.این تصاویر هم منجر به تحریک شنیداری میشود هم تحریک دیداری در فرد، فرد تلاش می کند تا با تمرکز خود تصویر را به حرکت در آورد.

علاوه بر مزایای خوبی که نسبت به درمان دارویی دارد معایبی نیز به همراه دارد کمه میتوان به گران قیمت بودن و وقت گیر بودن آن اشاره کرد.

در ماه می مطالعه ای که توسط موسسه ملی بهداشت روان آمریکا در مورد نوروفیدبک بر روی افراد با اختلال بیش فعالی / کم توجهی برای اولین بار به چاپ رسید در نتایجی که بر روی 36 نفر انجام شده بود نشان داد که گزارشات مثبتی توسط والدین ارائه شده بوده است.

چند کارشناس دیگر هم  که چنین مطالع های الیته بر روی نمونه کوچکی انجام داده بودند به نتایج مشابهی دست پیدا کردند ،همچنین آنها اعلام کرده اند که : شکی نیست که نوروفیدبک می تواند تغییراتی را بر روی مغز ایجاد کند.

بارکلی استاد روانپزشکی در دانشگاه کارولینای جنوبی  با مطالعه دیگری که توسط یک دانشمند هلندی متقاعد شد که نوروفیدبک می تواند به طور قابل توجهی در کاهش رفتار تکانشی و بی توجهی موثر واقع شود.

البته چنین مطالعاتی در کشور خودمان نیز انجام شده که در این مطالعات با مطالعاتی که در خارج از ایران انجام شده است به نتایج مشابهی دست پیدا کرده اند .

[divider]

ارائه خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک در مرکز تخصصی مغزواعصاب روان آلومینا انجام می گردد.

برای اطلاعات بیشتر جهت افزایش توجه و تمرکز و رفع مشکلات همراه با اختلالات بیش فعالی می توانید به بخش تماس با ما مراجعه فرمائید.

منبع:

additude

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *