آیا نوروفیدبک برای شما مفید است؟

بسیاری از افراد طرفدار نوروفیدبک برای افزایش وبهبود توجه و تمرکز هستند اما در عین حال خیلی از کارشناسان معتقدند این روش می تواند به مدیریت علائم اختلال بیش فعالی  کمبود توجه کمک کند.

نوروفیدبک

کلیت درمان به این صورت است که شما بر روی یک صندلی مقابل مانیتور نشسته و باتوجه به سنسورهایی که بر روی سر شما بسته به صلاحدید درمانگر و نوع مشکل شما که بر کدام قسمت سر قرار میگیرد تصاویری به شما نمایش داده میشود که در علوم روانشناسی نوعی شیوه شکل دهی رفتار می باشد.این تصاویر هم منجر به تحریک شنیداری میشود هم تحریک دیداری در فرد، فرد تلاش می کند تا با تمرکز خود تصویر را به حرکت در آورد.

علاوه بر مزایای خوبی که نسبت به درمان دارویی دارد معایبی نیز به همراه دارد کمه میتوان به گران قیمت بودن و وقت گیر بودن آن اشاره کرد.

در ماه می مطالعه ای که توسط موسسه ملی بهداشت روان آمریکا در مورد نوروفیدبک بر روی افراد با اختلال بیش فعالی / کم توجهی برای اولین بار به چاپ رسید در نتایجی که بر روی 36 نفر انجام شده بود نشان داد که گزارشات مثبتی توسط والدین ارائه شده بوده است.

چند کارشناس دیگر هم  که چنین مطالع های الیته بر روی نمونه کوچکی انجام داده بودند به نتایج مشابهی دست پیدا کردند ،همچنین آنها اعلام کرده اند که : شکی نیست که نوروفیدبک می تواند تغییراتی را بر روی مغز ایجاد کند.

بارکلی استاد روانپزشکی در دانشگاه کارولینای جنوبی  با مطالعه دیگری که توسط یک دانشمند هلندی متقاعد شد که نوروفیدبک می تواند به طور قابل توجهی در کاهش رفتار تکانشی و بی توجهی موثر واقع شود.

البته چنین مطالعاتی در کشور خودمان نیز انجام شده که در این مطالعات با مطالعاتی که در خارج از ایران انجام شده است به نتایج مشابهی دست پیدا کرده اند .

[divider]

ارائه خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک در مرکز تخصصی مغزواعصاب روان آلومینا انجام می گردد.

برای اطلاعات بیشتر جهت افزایش توجه و تمرکز و رفع مشکلات همراه با اختلالات بیش فعالی می توانید به بخش تماس با ما مراجعه فرمائید.

منبع:

additude

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x