آیا می دانید شخصیت افراد نقش مهمی در وزن بدنشان دارد؟

 

در یک مطالعه با بررسی 50 ساله توسط  انجمن روانشناسی آمریکا که به تازه گی منتشر شده است نشان داده که افرادی که از لحاظ روانی دچار مشکلاتی هستند و کمتر وظیفه شناس هستند بیشتر در چرخه کسب یا از دست دادن وزن قرار دارند.

تحقیقات نشان داده است که افراد تکانشگر ( کسی که دچار رفتار های تکانشی است ) پیش بینی میشود دچار افزایش وزن شوند، باتوجه به مطالعه انجام شده افراد تکانشگر نزدیک به 10 %  افزایش وزن خواهند داشت.

نویسندگان این مطالعه گفته اند : افرادی که دچار چنین صفاتی هستند دچار مشکلاتی در نظم بوده و بیشتر دچار وسوسه و ناامیدی میشوند ، آنها برای داشتن وزن مناسب به طور معمول لازم است که یک رژیم غذایی مناسب داشته باشند، البته داشتن چنین رژیمی برای این افراد بسیار مشکل می باشد زیرا نیازمند مستمر فعالیت های فیزیکی ،تعهد و خویشتن داری هستند.

برای اولین بار بررسی بر روی شخصیت ها با ویژه گی های متفاوت در بالتیمور انجام شد ،این مطالعه به صورت طولی بر روی افرادی با تحصیلات عالی بودند انجام شد ، افراد شرکت کننده 50 % زن ، 71 % سفید ، 22 % سیاه و سفید ، 7 % قومیت های دیگر بودند که در طول زمان وزن این افراد اندازه گیری شد.

رابطه شخصیت با چاقی

محققان دریافتند افرادی که بیشتر پرخاشگر و از خطرات لذت می بردند تمایل بیشتری به افزایش وزن داشتند .

در تحقیقات قبلی نشان داده شده بود که افراد شراب خوار نیز مستعد افزایش وزن در طول زمان هستند.

از جمله یافته های دیگر این مطالعه  نشان داد که شرکت کنندگانی که دارای وظیفه شناسی و وجدان بیشتری بودند  تمایل به لاغری و کاهش وزن داشتند.

انها اضافه کردند ” این تحقیق در مورد صفات شخصیت و افزایش وزن پیچیده بوده و احتمالا مکانیسم های فیزیولوژیکی را هم در بر دارد و امیدواریم که با وضوح بیشتر ارتباط بین شخصیت و چاقی، درمان مناسب تری ارائه شود، به عنوان مثال شیوه زندگی و ورزش کردن برای افرادی که در یک محیط گروهی حضور پیدا می کنند و برون گرا هستند نسبت به افراد درون گرا موثر تر خواهد بود”.

منبع:

sciencedaily


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *