Deprecated: تابع Elementor\DB::is_built_with_elementor از نگارش 3.2.0 منسوخ شده است! به جای آن از Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor() استفاده نمایید. in /home/gyrusclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
آیا می دانستید برخی نواحی از مغز انسان با سگ مشابهت دارد! - جایروس | بهترین متخصص مغز و اعصاب | متخصص روانپزشکی | تست خواب

آیا می دانستید برخی نواحی از مغز انسان با سگ مشابهت دارد!

 

سگ

در این مطالعه که برای اولین بار به مقایسه اسکن های مغزی از غیر پستانداران و انسان ها پرداخته و در مجله مطبوعات زیست شناسی در بوداپست به چاپ رسیده است نشان داد که سگ و انسان ها مناطق مغزی مشترکی برای تشخیص صدا دارند و  در هنگام پردازش نشانه های عاطفی نیز به طور مشابه واکنش نشان میدهند.

این مطالعه نشان داد که مناطق تخصصی صدا در مغز وجود دارد که بین انسان و سگ مشترک می باشد و این مشابهات برای دهها هزار سال پیش هم وجود داشته است.

دکتر اندیکس می گوید:

 محیط اجتماعی سگ و انسان مشابه است و نتایج نشان می دهد که آنها نیز ممکن است مکانیسم های مشابه مغزی وجود دارد که به پردازش اطلاعات اجتماعی می پردازد.

سگ ها

” یافته ها نیز نشان می دهند که حساسیت به نشانه ظرفیت عاطفی به طور مشابه در مناطق شنوایی غیر اصلی در سگ ها و انسان ها واقع شده است. ”

البته مغز انسان ها و سگ ها بنظر می رسد در مورد درک و تحلیل صداهای غیر از گفتار و تکلم (مثل صدای موسیقی،صدای باد،صدای گریه و…) تفاوت های بارزی دارد.

به عنوان مثال، هنگامی که شرکت کنندگان  موزیک “شاد” از تلفن های موبایل شنیده می شوند، در هر دو گونه ، همان بخش از مغز  فعال میشود، ولی بسیاری تفاوت های کلیدی نیز دیده شده است.

محققان می گویند این مطالعه اولین گام در کمک به درک چگونگی دوستان چهار پا ما سنجش احساسات می باشد.

منبع:

MNT

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x