آیا می توان به کودکان مبتلا به سندرم اسپرگر عشق را اموزش داد؟

 
بسیاری از والدین کودکانی که مبتلا به سندرم تجربه لحظات ویرانگر اسپرگر هستند نمی دانند که چگونه این مسائل را به کودکشان اموزش دهند. عشق مانند یک بخش طبیعی از زندگی ما است. توضیح آموزش عشق دشوار است، زیرا عشق چیزهای بسیاری را شامل میشود با این حال، آموزش عشق به کودک بر عهده پدر و مادر است.

عشق همدلی عاطفی است عشق ، بیشتر از صحبت کردن در مورد آن ،همدلی شناختی است. عشق بیشتر از یک کلمه و یا کد، اخلاق یک زندگی است و این برای افراد مبتلا به اختلال آسپرگر که خیلی نمی توانند همدلی کنند سخت است.

 

در سن معینی عشق رمانتیک را افراد یاد می گیرند و تغییرات هورمونی در طول سال های راهنمایی و دبیرستان ایجاد میشود و دریافت عشق بخش عظیمی از رشد تا نوجوانی است .
عشق فقط شامل عشق خانوادگی و فامیلی نیست بلکه شامل هر نوع محبت کردن میشود و باعث ارتقاء روابط اجتماعی در کودکان میشود.

 

با این حال زمانی که یک فرد نمی تواند روابط همدلانه درستی داشته باشد و از اختلال آسپرگر رنج می برد سعی می کنند عشق را دسته بندی کنند و گاهی به عنوان یک شی در نظر می گیرند با این حال عشق یک فرایند است و می تواند در طول یک دوره تغییر کند و بر اساس یک گفتگوی پویا بین کسانی که دوستشان داریم می تواند تغییراتی ایجاد شود.

 

آموزش عشق
یکی از راه های موثر برای کمک به کودکان مبتلا به سندرم اسپرگر این است که تعریف بسیاری از انواع مختلف از عشق برای آنها را در بر داشته باشیم. به آنها اجازه دهید تا بیش از یک نوع عشق داشته باشند ، هنر عشق ورزیدن را به آنها یاد دهید و بگوئید که آنها میتوانند در زندگی شان بیش از چند نفر را دوست داشته باشند.

 

باید توضیح داده شود که افراد می تواند عشق واقعی و عمیق در زندگی داشته باشند که منجر به شاد بودن آنها میشود.
اروس عشق پرشور و عاشقانه است، شامل شهوت و اشتیاق، احساسات جنسی معمولا بخشی از اروس در نظر گرفته میشود.

فیلیا به معنای دوستی است. این نوع از عشق اغلب برای دوستان کاربرد دارد و شور و هیجان این نوع عشق به اندازه اروس نیست ،فیلیا از طریق احترام و وفاداری و با بهره گیری از زمان ، نمایش داده میشود. فیلیا هم نوعی عشق است که از انجام یک فعالیت ولذت بردن است می باشد.
بعضی می پرسند که چطور باید این انواع عشق را برای کودکان توضیح داد؟ درست است کمی مشکل است اما سعی کنید از مثال های ملموس و کاربردی در زندگی روزمره استفاده کنید ، مثلا ببین تو عاشق گربه ای …

گام به گام والدین باید در محیط حرکت کنند و دوست داشتن و عشق ورزیدن را به فرزندشان آموزش دهند و نشان دهند.

 

منبع:

 

psychcentral.com/lib/is-it-possible-to-teach-your-aspergers-syndrome

 

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *