آیا من احساس شادی می کنم؟

شما انسان شادی هستید یا خیر؟ از کجا باید بفهمیم که شادی به اندازه کافی در زندگی مان وجود دارد؟ آیا شاد بودن ارثی است؟

بر طبق تحقیقات مختلف شاد بودن انسان ها مسئله ای ارثی نیست و به محیط زندگی آن ها مربوط است. در این نوشتار سعی شده است که چند نشانه افراد شاد را با هم بررسی کنیم:

 

دختر خندان و شاد

 

 

   اگر خواهر دارید

افرادی که حداقل یک خواهر دارند ، اجتماعی تر هستند ، خوش بین هستند و از توانایی هایشان آگاه ترند و بیشتر از آنها استفاده می کنند . اگرخودتان هم دقت کنید به این نتیجه می رسید که وجود دختر در خانواده ، باعث تلطیف محیط زندگی می شود و خانواده هایی که چند پسر دارند ، اغلب روابط خشک و سردی بینشان حاکم است و شاید این موضوع به خاطر طبع خشن تر پسرها نسبت به دخترها باشد .

  اگر به تلویزیون نمی چسبید

محققان دانشگاه مریلند ، 45 هزار آمریکایی را طی 35 سال مورد بررسی قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که افراد شاد ، کمتر از 30 درصد از وقتشان را در روز به تماشای تلویزیون اختصاص می دهند ، آن ها می گویند که شادتر ها ، بیشتر ورزش می کنند ، وقتشان را با خانواده می گذرانند ، مطالعه می کنند و به فکر سلامت خود هستند و همه این کارها باعث می شود که آن ها کمتر تلویزیون تماشا کنند .

اگر ورزش می کنید

محققان دانمارکی می گویند که کسانی که زیاد ورزش می کنند ، کمتر دچار استرس می شوند و بیشتر از زندگیشان لذت می برند . در عوض ، افراد بی حال و حوصله و آن هایی که اهل ورزش کردن نیستند ، 70 درصد بیشتر از سایرین استرس می گیرند و از زندگی خودشان هم راضی نیستند . برای اضافه کردن مقدار بیشتری شادی به زندگی تان ، کافی است که روزانه 17 تا 34 دقیقه ورزش کنید .

اگر حداقل 2 دوست صمیمی دارید

کسانی که حداقل دو دوست صمیمی دارند ، بسیار شادتر از سایر افراد هستند و زندگی زناشویی موفق تری را هم تجربه می کنند . دلیل این ادعا هم نتایج تحقیق هایی است که انگلیسی ها روی بیش از 654 زوج انجام داده اند و طی این تحقیق ها به این نتیجه رسیدند که درد و دل و مشورت کردن با دوستان صمیمی باعث آرامش روانی افراد می شود و به آنها در تصمیم گیری درست کمک می کند . شاید به همین خاطر باشد که چینی ها می گویند : ” دوستان مهربان از برادران نامهربان بهترند “

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x